6.12.2021 Poniedziałek

Za nami kolejny rok z Mikrograntami i ponad setką inicjatyw! W grudniu wirtualnie podsumowujemy 2021 rok

Tegoroczne Mikrogranty to aż 119 inicjatyw, które zrealizowaliśmy we współpracy z mieszkańcami i mieszkankami Wrocławia, młodymi grupami nieformalnymi i organizacjami pozarządowymi. Z kim udało nam się w tym roku współpracować? Gdzie dotarliśmy z projektami? Jak na program wpłynął drugi rok z pandemią u boku? 15 grudnia połączcie się z nami online, by podsumować 2021 rok, porozmawiać o efektach wspólnej pracy i poszukać inspiracji do dalszego działania!

Powoli kończy się kolejny (równie udany, a nawet lepszy pod kątem liczb) rok ogólnomiejskiego programu Mikrogranty. We współpracy ze Strefą Kultury Wrocław oraz Fundacją Umbrella, osoby fizyczne i grupy nieformalne, młode organizacje pozarządowe oraz grupy młodzieżowe mogły składać w trzech naborach propozycje działań animacyjnych, edukacyjnych, rekreacyjnych, społecznych i kulturalnych.

Wsparcie organizacyjne, promocyjne, administracyjne, logistyczne oraz finansowe otrzymało finalnie aż 119 projektów!

Mimo trwającej pandemii udało nam się z Wami zrealizować wszystkie wybrane propozycje – niektóre online lub hybrydowo, ale zdecydowaną większość „na żywo” i w całym mieście. Jak co roku, dzięki współpracy z Wydziałem Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia, program zwracał również uwagę na inicjatywy realizowane na terenie i w miejscach powstałych w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Porozmawiajmy o mijającym roku

15 grudnia o godzinie 18:00 połączymy się z Wami z Barbary, by opowiedzieć o tegorocznych efektach wspólnej pracy w ramach Mikrograntów. Posłuchacie m.in. o tym, z kim współpracowaliśmy, jakie projekty wspieraliśmy, w jakich partnerstwach oraz w jakie rejony naszego miasta tym razem udało nam się dotrzeć. Poznacie również tematy, które najbardziej nurtowały w tym roku wrocławian i wrocławianki. Trzy mikrograntowe ścieżki reprezentować będą: Anna Bieliz ze Strefy Kultury Wrocław oraz Alicja Pietrzyk i Kazimierz Szepiela z Fundacji Umbrella. Chwilę przed tą częścią posłuchamy też krótkiego wstępu przygotowanego przez Jacka Plutę – zastępcę Dyrektora Departamentu Spraw Społecznych UM Wrocławia, który opowie o Mikrograntach osadzając je w kontekście całościowego funkcjonowania naszego miasta.

Zainspirujmy się!

Po części podsumowującej wspólnie spróbujemy też poszukać inspiracji do dalszego działania. Pomoże nam w tym Alina Szeptycka, członkini Wrocławskiej Rady Kobiet, współprzewodnicząca Wrocławskiej Rady ds. Równego Traktowania przy Prezydencie Jacku Sutryku, związana m.in. z Kulturą Równości i Centrum Wsparcia Aktywistycznego.

Nasza gościni w swoim wystąpieniu pt. „Dbajmy o siebie – róbmy rewolucję!” podzieli się swoimi różnorodnymi doświadczeniami z pracy aktywistycznej i zagrożeniach, które dotyczą aktywnych w tej przestrzeni społecznej osób. Opowie o budowaniu wspólnoty z uwzględnieniem języka i zachowania równościowego, dbaniu w działaniu nie tylko o siebie, ale również o zespoły i grupy, w których pracujemy.

Zakończenie wykładu nie będzie jednak kończyło naszego spotkania. Po wystąpieniu Aliny przyjdzie czas na głosy z „publiczności”, czyli Wasze pytania i refleksje, które możecie pisać do nas w trakcie transmisji. Wszystkie komentarze przeczytamy „na żywo” i postaramy się je z Wami je omówić i wspólnie wyciągnąć wnioski i propozycje na przyszłość.

Na transmisję online zapraszamy 15 grudnia od godziny 18:00 - dołączyć do nas będziecie mogli na facebookowych profilach: Mikrograntów, Strefy Kultury Wrocław, Barbary, Wrocław rozmawia, Wrocław [Wroclove] i Fundacji Umbrella.

Mamy wielką nadzieję na lepsze warunki i na nowe, angażujące mieszkańców i mieszkanki Wrocławia wspólne inicjatywy w 2022 roku. Czekajcie na wieści od nas na początku przyszłego roku, a już teraz dołączcie do nas i razem podsumujmy mijający rok.

Do zobaczenia w sieci!

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej