1.06.2021 Wtorek

Mówią i piszą o nas – lokalnie! Zaczynamy cykl Warsztatów Mikrograntów

Tegoroczny cykl weekendowych „Warsztatów Mikrograntów” otworzą dwie superaktywne mieszkanki swoich osiedli, które potrafią przy każdym organizowanym przez siebie wydarzeniu zrobić zawsze niezły szum! Co zrobić, by tak jak one, skutecznie wypromować swoją incjatywę? 19 i 20 czerwca zapraszamy na zajęcia, na których poznacie sposoby na udane informowanie o Waszych projektach!

Doskonale wiemy, jak wiele problemów w początkowych fazach realizacji lokalnych inicjatyw przynoszą działania promocyjne. Czy nazwa mojego projektu ma sens? Do kogo zwrócić się z prośbą o wsparcie w informowaniu o działaniu? Czy na pewno potrzebuję wydarzenia na Facebooku? Czego ode mnie chce to radio, przecież nie lubię występów publicznych… I w końcu o co chodzi z tymi logotypami i czego chce ode mnie graficzka?

Jeśli chociaż raz zadaliście i zadałyście sobie jedno z powyższych pytań przy prowadzeniu swojego projektu – zgłoście się na nasze warsztaty!

Mówią i piszą o nas – lokalnie!

Do pomocy w poradzeniu sobie z promocyjnymi dylematami zaprosiliśmy dwie świetne praktyczki inicjatyw osiedlowych, które z promocją swoich działań lokalnych radzą sobie bez cienia zmęczenia! Aleksandra Krupa (Stowarzyszenie PAKT) i Renata Piwko-Wolny (RO Strachocin – Swojczyce – Wojnów, Grupa z Pasją, CAL Rewir Twórczy, Wrocławska Rada Kobiet) podzielą się swoimi doświadczeniami w promowaniu lokalnych inicjatyw, pozyskiwaniu dla nich partnerów, budowaniu wokół nich społeczności, które pomagają w niesieniu wieści o planowanych działaniach. Przekażą Wam jak z sukcesem stosować narzędzia internetowe, które pomagają w promowaniu pomysłu, ale również w jaki sposób wykorzystać metody „analogowego”, bezpośredniego dotarcia do odbiorców i potencjalnych uczestników projektu. Pokażą potencjał lokalnych gazet, tablic ogłoszeń, ogłoszeń parafialnych i działań bazujących na poczcie pantoflowej. Dwudniowe inspiracyjne spotkanie uzupełnią ćwiczenia praktyczne, które przygotują Was do myślenia o mikropromocji w makroskali!

Na warsztaty zapraszamy osoby zainteresowane polepszeniem skuteczności i widoczności swoich projektowych działań. Weekendowe spotkanie będzie też okazją do wykorzystania zdobytej wiedzy w działaniach praktycznych – wspólnie z prowadzącymi poćwiczycie m. in. tworzenie informacji prasowych czy briefu dla grafika lub graficzki.

Zajęcia składają się z 8 godzin zegarowych teorii i praktyki. Spotykamy się 19 i 20 czerwca między 11:00 a 15:00 w Barbarze (ul. Świdnicka 8B). Zapisywać możecie się do 16 czerwca przez formularz dostępny TUTAJ.

Warsztaty prowadzone będą w języku polskim, a udział jest bezpłatny. Zgłoszenie oznacza jednoczesną zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz akceptację REGULAMINU warsztatów. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Prowadzące:

Aleksandra Krupa – z wykształcenia inżynier, zawodowo związana branżą gazowniczą i paliwowo-energetyczną. Z pasji menedżerka, współautorka i kuratorka projektów oraz wystaw artystyczno-edukacyjnych propagujących kulturę i rozwój poprzez obcowanie z designem, architekturą i sztuką, współzałożycielka Stowarzyszenia PAKT. W wolnym czasie organizuje warsztaty, wykłady, wystawy oraz debaty, na które zaprasza zarówno małych, jak i dużych. Projekty, które realizowała: Kulturalna Lipa – Kino Sąsiedzkie, No to piątka! (mikroGRANTY), Kto widział…modernizm? oraz Kto widział…modernizm? Re-aktywacja. (mikroGRANTY), KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń II I III edycja (MKiDN)

Renata Piwko-Wolny – prezeska Stowarzyszenia „Grupa z Pasją”, aktywistka miejska, radna osiedla Strachocin-Swojczyce-Wojnów, menedżerka kultury, niespokojna dusza. Liderka Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, w ramach którego zrealizowała 4 autorskie projekty z obszaru zieleni miejskiej oraz aktywizacji plenerowej. Od lat wspiera liderów, organizuje konsultacje WBO na poziomie lokalnym, członkini Wrocławskiej Rady ds. Budżetu Obywatelskiego (kadencja 2017-2019) przy Prezydencie Wrocławia. Założycielka Stowarzyszenia Grupa z Pasją, którego głównym celem jest kreowanie lokalnego środowiska, partycypacja społeczna oraz wspieranie mieszkańców. Szczególną atencją obejmuje sprawy dziewcząt i kobiet. W swoich działaniach stawia na pracę zespołową, pasję i zaangażowanie. Lubi wyzwania i nieustannie je podejmuje, nie lubi słowa „niemożliwe”. Praktyczka z krwi i kości.

___________________________

Warsztaty Mikrograntów

Cykl edukacyjny Mikrograntów to dwa dni teorii i praktyki poświęcone wybranym zagadnieniom związanym z realizacją projektów dla lokalnej społeczności i swojego otoczenia.

To spotkania skierowane do osób z doświadczeniem w działaniach społecznych i lokalnych. Udział w zajęciach może pomóc w podniesieniu świadomości i umiejętności w różnych obszarach, np. organizowaniu projektów o zróżnicowanych profilach tematycznych (praca z miejscem, jego pamięcią i tożsamością, działania animacyjne i edukacyjne w plenerze, włączaniu w inicjatywy nowych mieszkańców i mieszkanki Wrocławia.

Teoretyczno-praktyczne warsztaty skupione są na najczęściej pojawiających się lub wymagających pogłębienia tematów w realizowanych lokalnie inicjatywach społecznych. Na podstawie pracy z wrocławskimi aktywistami, liderami, inicjatorami rozmaitych działań oraz analiz materiałów poprojektowych, prowadzonych w ramach naszej instytucji, wyszczególniamy wiodące w danym roku zagadnienia, które wymagają pogłębienia w warsztatowym trybie i  umożliwią uczestnikom pogłębienie swojej wiedzy oraz nabycie praktycznych umiejętności związanych z realizacją projektów.

Ta ścieżka edukacyjnej działalności Programu Mikrogranty skierowana jest bezpośrednio do liderów społeczności lokalnych, aktywistów współtworzących kulturalną ofertę Wrocławia oraz wszystkich zainteresowanych szeroko definiowaną kulturą miejską. Podobnie jak w przypadku „Akademii Mikrograntów”, warsztaty prowadzone są przez tandemy specjalistów w danej tematyce, a rekrutacja do nich jest otwarta.

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej