Login

Register

Login

Register

10.07.2018 Wtorek

Music Power Explosion – niezbędnik festiwalowy

W najbliższy piątek Stadion Wrocław stanie się areną festiwalu Music Power Explosion. Do stolicy Dolnego Śląska zawitają największe gwiazdy muzyki elektronicznej. Poniżej zbiór najbardziej istotnych informacji praktyczno-organizacyjnych związanych z Music Power Explosion, który odbędzie się 13 lipca 2018 r. na stadionie we Wrocławiu.

Rozpiska godzinowa:

15:15 – Otwarcie bram

16:10 – DJ Kuba & Neitan

16:40 – Blinders

17:45 – Afrojack

18:50 – Don Diablo

20:15 – Zedd

21:40 – Steve Aoki

23:25 – Tiësto

Uwaga – organizator podaje godziny orientacyjne (ostateczne decyzje, co do momentu wyjścia na scenę podejmują sami artyści i ich managementy).

Dojazd
Stadion Wrocław zlokalizowany jest w południowo-zachodniej części miasta. Dojazd do obiektu jest możliwy zarówno za pomocą środków komunikacji miejskiej, jak i samochodem. Bezpośrednie sąsiedztwo autostradowej obwodnicy Wrocławia oraz zintegrowanego węzła przesiadkowego, łączącego przystanek tramwajowy ze stacją kolejową Wrocław Stadion, pozwala na dotarcie na obiekt ze wszystkich kierunków i najważniejszych punktów miasta. Kierowcy spoza miasta najszybciej dostaną się wjeżdżając z dróg dojazdowych na autostradową obwodnicę Wrocławia, a następnie zjazdem na Stadion Wrocław. Na obiekt można dojechać również komunikacją miejską, tramwajami linii: 3, 10, 31 i 33 oraz autobusami linii: 103 i 128.

Dodatkowy transport
Dodatkowo zostaną uruchomione specjalne linie tramwajowe oraz autobusowe.

Linia tramwajowa T1
Stadion Wrocław (Królewiecka) – Królewiecka – Pilczycka – Milenijna
– Legnicka – pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Rynek.
Tramwaj na tej linii będzie kursować co dwie minuty, od godziny 1:45 do 1:55

Linia tramwajowa T2
Leśnica – Średzka – Kosmonautów – Lotnicza – Legnicka – pl. Jana Pawła II
– Ruska – Kazimierza Wielkiego – Galeria Dominikańska
Tramwaj na tej linii będzie kursować co dwie minuty, od godziny 1:40 do 2:00

Specjalna linia autobusowa
Stadion Wrocław (Królewiecka) – Królewiecka – Pilczycka – Hutnicza –
Lotnicza – Legnicka – pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego –
Rynek
Autobus będzie kursować co dwie minuty, od godziny 1:45 do godziny 1:55

Odwóz publiczności po zakończeniu festiwalu

T1 (tramwajowa linia specjalna)
Stadion Wrocław (Królewiecka) – Królewiecka – Pilczycka – Milenijna – Legnicka – pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Rynek

Linia w celu odwozu widzów będzie kursowała z częstotliwością co około 2 minuty przez około 10-15 minut po zakończeniu koncertu tj. od około godziny 1:45 w nocy z 13/14 lipca 2018 roku.

T2 (tramwajowa linia specjalna)
Leśnica – Średzka – Kosmonautów – Lotnicza – Legnicka – pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Galeria Dominikańska

Linia w celu odwozu widzów będzie kursowała z częstotliwością co około 2 minuty przez około 15-20 minut po zakończeniu koncertu tj. od około godziny 1:40 w nocy z 13/14 lipca 2018 roku.

S2
(autobusowa linia specjalna)
Stadion Wrocław (Królewiecka) – Królewiecka – Pilczycka – Hutnicza – Lotnicza – Legnicka – pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Rynek

Linia w celu odwozu widzów będzie kursowała co około 2-5 minut przez około 10-15 minut po zakończeniu koncertu na Stadionie tj. od około godziny 1:45 w nocy z 13/14 lipca 2018 roku.

Na podstawie biletu na koncert w dniu 13 lipca 2018 roku, widzowie koncertu mogą podróżować bezpłatnie liniami specjalnymi tj. tylko liniami T1, T2 i S2.

2. Zmiany tras linii tramwajowych 0, 3, 6, 7, 10, 14, 15, 20, 23, 24 i 33 oraz linii autobusowej 723.

W związku z planowanym zakończeniem wymiany rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ulicy Kazimierza Wielkiego i Ruskiej oraz rozpoczęciem wymiany rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ulicy Pułaskiego i Małachowskiego, od 14 lipca 2018 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowych 0, 3, 6, 7, 10, 14, 15, 20, 23, 24 i 33 oraz linii autobusowej 723.

Tramwaje linii 3, 6, 7, 10, 15, 20, 23, 24 i 33 powrócą na swoją stałą trasę przejazdu. Przywrócone zostanie kursowanie linii okólnej (linie 0L i 0P), ale zostaną one skierowane objazdem w obu kierunkach od ulicy Piłsudskiego przez ulicę Kołłątaja, Skargi i plac Dominikański z pominięciem ulicy Małachowskiego i Pułaskiego.

Kursy zastępczej linii autobusowej 723 zostaną zlikwidowane.

W związku z z uszkodzeniem konstrukcji Mostu Sikorskiego w wyniku kolizji drogowej, tramwaje linii 0P i 14 kursujące w kierunku placu Staszica nadal będą kursowały objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego, Nowy Świat i Most Pomorski do ulicy Pomorskiej z pominięciem przystanku „pl. Orląt Lwowskich”, „pl. Jana Pawła II” i „Dmowskiego”.

Tramwaje linii 0L i 0P po zakończonych pracach przy wymianie rozjazdów na skrzyżowaniu ulicy Pułaskiego i Małachowskiego, od 22 lipca 2018 roku (niedziela) powrócą na trasę przez ulicę Pułaskiego.

Bilety na czas remontu od 14 do 21 lipca 2018 roku

Pasażerowie posiadający bilety okresowe na linię 0 będą mogli dodatkowo podróżować tramwajami i autobusami:
– linii 3 i 5 na trasie pl. Wróblewskiego – Galeria Dominikańska
– linii 114, 120, 900L i 901 na trasie Komuny Paryskiej/Pułaskiego – Galeria Dominikańska
– linii 114 i 120 na trasie Galeria Dominikańska – Kościuszki/Pułaskiego.

Parkingi
Stadion Wrocław dysponuje parkingiem wielopoziomowym (wjazd od al. Śląskiej bramami C i D) oraz parkingami zewnętrznymi zlokalizowanymi na ul. Królewieckiej i ul. Lotniczej (przy zintegrowanym węźle przesiadkowym).

Zakup biletów w dniu wydarzenia
Będzie możliwość nabycia biletu w dniu wydarzenia w wyznaczonym miejscu. Punkt sprzedaży wejściówek zostanie otwarty o godzinie 12:00 przy bramie numer 1. Ponadto bilety będzie można kupować w systemie sprzedaży eBilet.

Osoby niepełnosprawne
Osoby niepełnosprawne, które zakupiły bilety na Music Power Explosion, mogą wejść każdym wejściem na trybuny, a następnie zajmują miejsca w dostępnych sektorach na stadionie (nienumerowane).

Palenie papierosów
Palenie papierosów będzie możliwe tylko w specjalnych strefach. Poza tymi obszarami palenie papierosów na terenie imprezy będzie zabronione.

Czego nie można wnosić na stadion?
Na teren imprezy nie można wnosić: wszelkiego rodzaju broni, niebezpiecznych przedmiotów, parasoli z ostrymi zakończeniami, materiałów wybuchowych i pirotechnicznych, gazu pieprzowego, środków odurzających i substancji psychotropowych, płynów łatwopalnych, alkoholu, własnych artykułów spożywczych (w tym również napojów), sprzętu do rejestrowania dźwięku oraz video, wskaźników laserowych, latarek, wszelkiego rodzaju migających światełek, puszek, butelek, biżuterii z ćwieków, perfum, długich łańcuchów przy portfelach, paralizatorów, szklanych przedmiotów, banerów, instrumentów i urządzeń mechanicznych do wytwarzania nadmiernych dźwięków i hałasu, święcących bransoletek oraz pałeczek zawierających toksyczną substancję (m.in. glow sticks) oraz innych przedmiotów, które w ocenie organizatora lub ochrony mogą powodować zagrożenie.

Aparaty fotograficzne
Zabrania się wnoszenia wszystkich aparatów fotograficznych, sprzętu rejestrującego audio-video oraz wszelkiego sprzętu elektronicznego, który w ocenie organizatora lub ochrony może utrudniać widoczność innym uczestnikom wydarzenia. Można wnosić jedynie telefony komórkowe oraz małych gabarytów powerbanki.

Punkty medyczne
Podczas trwania Music Power Explosion czynne będą punkty medyczne: na płycie oraz punkty mobilne na trybunach, a także w stałym punkcie stacjonarnym przy sektorze 214.

Gastronomia na wydarzeniu
Podczas imprezy czynne będą ogródki gastronomiczne na promenadzie stadionu, ulokowane przy obu głównych wejściach. Operator cateringu zapewnia w nich możliwość zakupienia zimnych i ciepłych przekąsek oraz napojów. Przewidziano także rozmieszczenie stanowisk z grillami. Oprócz tego pod trybunami czynnych będzie siedem kiosków gastronomicznych przez cały czas trwania Music Power Explosion.

Gadżety
Podczas Music Power Explosion będzie przygotowane specjalne stoisko dedykowane artystom, na którym będzie można zakupić ich oficjalne pamiątki oraz oficjalne gadżety festiwalowe. Jedyną możliwą formą płatności będzie gotówka.

Tagi:

Muzyka

- Czytaj także

p:11585