Login
Register

Login
Register

6.06.2018 Środa

Nabór dla artystów z Kraju Basków otwarty

Autor: Strefa Kultury Wrocław

Instytut Baskijski Etxepare i Strefa Kultury Wrocław wspólnie ogłaszają nabór dla artystów z Kraju Basków, którzy chętni są przyjechać do Wrocławia na rezydencję w ramach Programu AIR Wro. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Instytutu oraz w anglojęzycznej wersji zakładki NABORY

Współpraca pomiędzy Wrocławiem i Krajem Basków rozpoczęła się już w 2014 roku w ramach przygotowań do obchodów Europejskiej Stolicy Kultury w Donostia San Sebastián i Wrocławiu właśnie. Od tego czasu gościliśmy we Wrocławiu 11 baskijskich twórców, a do Kraju Basków udało się 9 osób z Wrocławia.

AIR Wro

AIR Wro to program rezydencji, wizyt studyjnych i współpracy międzynarodowej, kontynuowany po roku obchodów Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu w 2016 w ramach Strefy Kultury Wrocław. Jego zadaniem jest wsparcie i promocja działań twórców reprezentujących różne dziedziny kultury i sztuki, którzy zainteresowani są współpracą z przedstawicielami lokalnych społeczności i środowisk, a także kształtowaniem międzynarodowych relacji kulturalnych.

AIR Wro wspiera twórców, kuratorów, akademików, dziennikarzy, aktywistów, animatorów i menedżerów realizujących artystyczne, kulturalne oraz społeczne projekty, które czerpią z tradycji ruchów miejskich i oddolnych, dedykowane są bieżącym sprawom i problemom, na przykład przestrzeni publicznej, zieleni miejskiej, ochronie środowiska czy ekologii, odnoszą się do edukacji obywatelskiej, kwestii społecznych i polityki kulturalnej, a także służą mediacji oraz poszukiwaniu dobrych praktyk i rozwiązań dla współczesnych miast.

INSTYTUT BASKIJSKI ETXEPARE

Instytut Baskijski Etxepare to instytucja, której misją jest szerzenie języka i kultury baskijskiej na całym świecie. Instytut jest więc ambasadorem języka i kultury baskijskiej, zachęcając do międzynarodowego rozpowszechniania języka Euskara i baskijskich artystów ze wszystkich dyscyplin: od literatury do sztuk scenicznych, w tym kina, rzeźby, malarstwa i muzyki.

REZYDENCJA

Nowe formy aktywizmu, praktyk artystycznych i kolektywności pojawiają się we współczesnych miastach w wyniku ciągłych zmian zachodzących w naszych społecznościach. A te często wiążą się z aktualnymi trendami związanymi z szeroko pojętymi postawami obywatelskimi: miejskimi badaniami i edukacją, zrównoważonym rozwojem i ekologią, inicjatywami partyzanckimi i samoorganizacją, a także sprawami związanymi z przestrzenią publiczną – wszystkie one wydają się mieć wpływ na nasz sposób pracować, żyć i współistnieć.

TERMINY

Nabór: 06.06-10.07.2018

Wyniki: 27.07.2018

Rezydencja: 24.09-18.11.2018

 

- Czytaj także

FreshMail.pl
 
p:10841