4.10.2018 Czwartek

Nowy Dwór Pany – początek warsztatów i tworzenie osiedlowego przewodnika

Rusza program organizowanych w ramach Mikrograntów warsztatów dla mieszkańców Nowego Dworu i okolic - tych byłych, obecnych, a także tych tylko na osiedlu "bywających".

Nowy Dwór to nieciekawe, blokowiskowe osiedle owiane nudą i złą sławą? Nic bardziej mylnego! Grupa „Chcemy dobrze” przez cały październik szykuje dla Was spotkania i warsztaty, w czasie których będziecie rozprawiać się z tym stereotypem.

Marta i Martyna apelują:

Jesteście z ND? Mieszkacie tu? Co najbardziej lubicie? Jak spędzacie tutaj wolny czas? Podzielcie się Waszym spojrzeniem na najbliższą okolicę i weźcie udział w cyklu warsztatów, które przygotowałyśmy. Będzie coś dla dzieci i dla starszych, szczegóły poniżej. A może znacie tu kogoś?

Lubimy Nowy Dwór i myślimy, że skrywa dużo niespodzianek. Jeśli się tylko bliżej przyjrzysz to widać, że to okolica o niejednorodnej architekturze i historii. Chcemy o tym i o innych nowodworskich sekretach opowiedzieć i wspólnie z mieszkańcami i mieszkankami stworzyć osiedlowy przewodnik. Chcemy pokazać jak łatwo zakochać w tych z pozoru zwyczajnych miejscach, które składają się na naszą wspólną codzienność. Publikacja zachęci innych, którzy tu nigdy nie byli, a może nawet nie słyszeli, do odwiedzenia Nowego Dworu i zwiedzenia jego zakamarków śladem Waszych rekomendacji.

Nie czekajcie więc i zgłaszajcie się do dziewczyn, czeka na Was cykl trzech warsztatów:

• 6 października o 13, „My, Nowodworzanie. Tak, Możesz mówić mi <Panie>.” - warsztaty plastyczne dla dzieci z Natalia ZwJerzak Jerzak
  • 12 października o 17, “O sile lokalnej społeczności” warsztaty z grupą Chcemy dobrze
  • 13 października o 11, “Odkopane miejscówki - historie na/o Dworze” warsztaty z pracownią projektową Grupadoprzodu

Zapisy pod mailem: chcemydobrze@gmail.com

Wszystkie warsztaty odbędą się w Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu filia nr 22 przy ul. Chociebuskiej 8/10.

A 10 listopada zaprosimy Was do jednej z nowodworskich lokalizacji na premierę Osiedlowego Przewodnika.

#ndpany

Projekt realizowany jest we współpracy z Programem Współorganizacji Projektów MikrograntyStrefa Kultury Wrocław.