29.03.2021 Poniedziałek

Ostatnie dni zapisów do Pracowni wspólnie.eu!

Z końcem marca mija termin zgłoszeń do nowego programu edukacyjno-projektowego przygotowanego przez Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu we współpracy z zespołem Mikrograntów. Uczestnicy i uczestniczki od kwietnia do końca października wezmą udział w sześciu szkoleniach poświęconych przeprowadzaniu społecznych i lokalnych projektów.

Pracownia Wspólnie.eu to inicjatywa Biura Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu skupiona na grupowej pracy i realizacji wspólnych projektów, dla której zespół Mikrograntów Strefy Kultury Wrocław przygotował specjalny program szkoleń. Podczas sześciu spotkań Akademii Wspólnie.eu, nauczycie się m.in. jak zebrać i opisać potrzeby swojej przestrzeni, stworzyć dobrze rozplanowany harmonogram i budżet, znaleźć partnerów czy też jak w atrakcyjny sposób opowiedzieć o swoim pomyśle.

Prowadzące

Warsztaty poprowadzą osoby doświadczone w realizacji projektów skierowanych do lokalnej społeczności. Będą to między innymi Katarzyna Wala (Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”), Paulina Galanciak (TIFF Collective) i Adrianna Klimaszewska (Dolnośląski Kongres Kobiet, Zmieniaj Zakrzów). Będą pracować nad zagadnieniami obejmującymi pracę nad pomysłem – zaczynając od identyfikacji problemu, poprzez szukanie partnerów i promocję, aż po rozwijanie inicjatywy w kolejnych latach.

Pełen program warsztatów znajdziecie TUTAJ.

Pracownia Wspólnie.eu

O Pracowni Wspólnie.eu, na antenie ECHO24, opowiedział w ubiegłym Kajetan Buturlak z zespołu Mikrograntów – zapraszamy do obejrzenia wywiadu.

Zapisy

Aby wziąć udział w projekcie, należy zarejestrować się na stronie wspolnie.eu jako wolontariusz (kliknąć opcję: chcę pomóc!) oraz przesłać zgłoszenie na adres epwroclaw@europarl.europa.eu między 9 a 31 marca 2021. Do maila zgłaszającego chęć udziału w naszym projekcie proszę dołączyć potwierdzenie rejestracji na platformie wspolnie.eu. UWAGA! Prosimy w mailu o informację z wyborem grupy szkoleniowej (Grupa I, II lub III).

Wszelkie zapytania prosimy zgłaszać pod mailem: malgorzata.hucko@europarl.europa.eu

Zakwalifikowani uczestnicy i uczestniczki wezmą udział w jednym z trzech cykli szkoleń (Daty i godziny szkoleń znajdziecie TUTAJ). Równolegle do szkoleń uczestnicy prowadzić będą swoje projekty, zachęcamy więc do zgłaszania się razem z przyjaciółmi!

Zapraszamy do zgłoszeń!
#PracowniaWspolnieEU