Login

Register

Login

Register

19.02.2020 Środa

Aż 182 inicjatywy zgłoszone w pierwszym w tym roku naborze do Mikrograntów

Zakończył się pierwszy w 2020 roku nabór do Mikrograntów. W ramach wszystkich ścieżek zgłosiliście aż 182 propozycji na wiosenno-letnie działania! Zwycięskie inicjatywy ogłoszone zostaną do 13 marca.

Od 1 do 15 lutego mogliście składać swoje pomysły na inicjatywy na wrocławskich osiedlach. Do zgłoszeń zapraszaliśmy wszystkich chętnych wrocławian i wrocławianki (pełnoletnie osoby fizyczne, także te prowadzące działalność gospodarczą oraz grupy nieformalne), organizacje pozarządowe (do 5 lat działalności oraz te, których przychód za ostatni zamknięty rok obrotowy nie przekroczył 3 tysięcy złotych brutto) oraz młodzieżowe grupy nieformalne (osób od 13 do 21 roku życia). Czekaliśmy na wasze propozycje=na działania z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym.

W pierwszym w 2020 roku naborze wprowadziliśmy kilka zmian. W ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych wsparcie otrzyma w tym roku 10 inicjatyw więcej niż dotychczas. W ścieżce dla NGO startować mogą nie tylko organizacje pozarządowe do 5 lat działalności, lecz również takie, które były w ostatnich latach mniej aktywne, a chcą znów wrócić do działania. Z kolei młodzieżowe grupy nieformalne nie muszą mieć w swoim składzie pełnoletniego przedstawiciela!

W efekcie naszych działań informacyjnych i konsultacji, a przede wszystkim dzięki waszemu ogromnemu zaangażowaniu, 15 lutego o północy zgłoszone zostały łącznie aż 182 projekty! 

  • 111 propozycji w ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych.
  • 42 projekty w ścieżce dla organizacji pozarządowych.
  • 29 inicjatyw w ścieżce dla młodzieżowych grup nieformalnych

Dziękujemy za wszystkie wasze pomysły! Teraz nadszedł czas na weryfikację formalną wniosków oraz oceny komisji. Wybrane projekty otrzymają od nas nie tylko wsparcie finansowe (do 1, 5 lub 10 tysięcy złotych brutto w zależności od ścieżki), lecz także pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, księgowych, prawnych, promocyjnych i logistycznych. Zwycięskie projekty poznacie do 13 marca.

Wyniki będziecie mogli znaleźć na naszych stronach:

www.strefakultury.pl/programy/mikrogranty/nabory
www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntyngo/oceny-wnioskow
www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntymlodziezowe

 

Trzymamy kciuki za wszystkie pomysły!

Do zobaczenia w mieście!

Znajdziecie nas na:

www.wroclaw.pl/mikrogranty
www.strefakultury.pl/mikrogranty 
www.facebook.com/mikrogranty 
www.instagram.com/mikro.granty 

 

Mikrogranty

to ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych, w ramach którego mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia (głównie, choć nie jest to wymóg formalny) mogą realizować swoje pomysły na działania z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym.

Celem programu jest umożliwienie zdobycia i rozwoju umiejętności niezbędnych do skutecznego wpływu na swoje miasto, prowadzenia oddolnych inicjatyw z sąsiadami, a także zachęcenie do kreatywnej dyskusji i wymiany poglądów. Ważne jest dla nas wykorzystywanie potencjału funkcjonalno-przestrzennego wrocławskich osiedli do realizacji inicjatyw aktywizujących i więziotwórczych, z naciskiem na aktywizację obszarów położonych poza Starym Miastem.

Mikrogranty to też liczne działania edukacyjne. W 2020 roku możecie wziąć udział w czterech weekendowych Warsztatach Mikrograntów i trzymiesięcznym cyklu Akademia Mikrograntów 5.

Program powstał w 2018 roku z połączenia funkcjonujących we Wrocławiu od 2014 roku mikroGRANTÓW ESK Wrocław 2016, prowadzonych przez Biuro Festiwalowe Impart 2016 oraz działających w 2017 roku Wrocławskiego Funduszu Małych Inicjatyw i Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Wrocławia prowadzonych przez Fundację Umbrella.

- Czytaj także

p:27339