Login

Register

Login

Register

6.08.2020 Czwartek

Polski jest spoko? Ze „Spoko Polish”, oczywiście, że tak!

Z mitem o wyjątkowej trudności języka polskiego zmierzy się i rozprawi w najbliższych miesiącach kolektyw Spoko Polish! Wraz z nim zachęcamy do serii spotkań o kulturze i języku naszego kraju oraz miasta, które rozpocznie plenerowy pokaz w Parku Stanisława Tołpy. Zapraszamy nowych wrocławian i wrocławianki, tymczasowych gości z zagranicy czy wszystkich tych, których interesują międzykulturowe spotkania w swobodnej atmosferze!

Spoko Polish to kolektyw progresywnych nauczycieli i nauczycielek języka polskiego jako obcego. Z ich pasji do podróży, poznawania nowych kultur i języków, zrodził się projekt skupiony na wspieraniu mniejszości przybywających do Polski. Pierwsze kroki na naszej ziemi dla wielu, właśnie ze względu na język, nie należą w końcu do najłatwiejszych.

„Polish jest spoko! – conversation meetings”

Zapraszamy was na serię spotkań, podczas których w swobodnej, przyjaznej atmosferze, nie z nosem w książkach, ale poprzez gry i angażujące zabawy będziemy uczyć się nawiązywać kontakt, załatwiać rozmaite sprawy w mieście, a co najważniejsze wyzbywać się nieśmiałości związanej z mówieniem po polsku! Podczas warsztatów poruszać się będziemy wokół wybranych dla obszarów codziennego życia w polskim mieście: dowiemy się jak zagaić sąsiada w windzie, zrobić zakupy w warzywniaku czy bezstresowo odbyć wizytę u lekarza.

Oprócz nauki języka przybliżymy także historię Dolnego Śląska jako miejsca z wieloletnią historią migracji. Zastanowimy się, jak uczynić Wrocław bardziej ekologicznym miastem.

Wszystkie stworzone podczas trwania projektu materiały zostaną zebrane w broszurę zawierająca najważniejsze zwroty i słowa z omawianych przez nas obszarów tematycznych, a następnie udostępnione do użytku organizacji czy jednostek miejskich współpracujących z migrantami i migrantkami we Wrocławiu.

Zanim jednak od września ruszymy z nietypowym kursem polskiego języka i kultury, spotkamy się z mieszkańcami i mieszkankami Wrocławia, zarówno tymi rodowitymi jak i tymi, którzy przyjechali tu z różnych zakątków świata, aby wspólnie cieszyć się ostatnimi chwilami lata, wzbogacić swoją wiedzę dotyczącą polskiego kina i całość zwieńczyć plenerowym pokazem filmu „Wieś pływających krów” w reżyserii Katarzyny Trzaski. Projekcję poprzedzi wstęp o filmie od ekipy projektu Polish Cinema for Beginners.

Zapraszamy 21 sierpnia od 19:00 do Parku Stanisława Tołpy na Ołbinie. Weźcie ze sobą swoje przekąski i napoje, my zadbamy o dobrą atmosferę i ciekawy wielokulturowy pokaz filmowy!

Harmonogram wydarzeń:

21.08, 19:00 | piknik i plenerowy pokaz filmu „Wieś pływających krów” z angielskimi napisami | Park Stanisława Tołpy | regulamin wydarzenia

4.09 | What’s up neighbour? Co słychać sąsiedzie? Как дела, сосед? | Stowarzyszenie Żółty Parasol, ul. Bolesława Prusa 37-39

18.09 | Na targu – Wro food guide, На рынке | Stowarzyszenie Żółty Parasol, ul. Bolesława Prusa 37-39

2.10 | Green Wroclaw, Зелёный Wrocław + Fundacja EkoRozwoju | Fundacja EkoRozwoju, ul. Św. Wincentego 25a

9.10 | Spoko relax! Spoko разрядка | Stowarzyszenie Żółty Parasol, ul. Bolesława Prusa 37-39

24.10 | Jestem chora, help! Pomocy, I’m sick!  Pomocy, болею! | Stowarzyszenie Żółty Parasol, ul. Bolesława Prusa 37-39

6.11 | Wszyscy tu kiedyś przyjechaliśmy, We’re all migrants here, Мы все однажды попали сюда + Fundacja Ważka | Stowarzyszenie Żółty Parasol, ul. Bolesława Prusa 37-39

14.11 | Przy rodzinnym stole, At the family table За семейным столом | Stowarzyszenie Żółty Parasol, ul. Bolesława Prusa 37-39

Każde spotkanie w godzinach od  18:00 do 20:00, w piątki i soboty!

UWAGA! Na pokaz filmu oraz każde spotkanie warsztatowe obowiązują zapisy na maila: biuro@spokopolish.pl (imię i nazwisko oraz numer telefonu przesyłajcie w mailu o tytule wydarzenia: np. pokaz filmu 21.08, spotkanie 4.09)

Spotkania organizowane będą z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności. Zapoznajcie się z regulaminem konkretnego wydarzenia (https://bit.ly/regulamin-Polish-jest-spoko-warsztaty), nie zapomnijcie też zabrać ze sobą środków ochrony osobistej (np. maseczek).
Spotkania prowadzone będą w języku polskim i angielskim, udział w nich jest bezpłatny, a liczba osób limitowana!

Partnerzy projektu: Stowarzyszenie Żółty Parasol, Polish Cinema for Beginners, Fundacja EkoRozwoju, Fundacja Ważka

Projekt realizowany w ramach Edycji 22. Programu Mikrogranty.

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
28.10.2021

ŻÓŁĆ – koncert

Klubokawiarnią Recepcja
ul. Ruska 46 A
50-079 Wrocław
Zobacz na mapie
31.10.2021

Phillip Bracken (AU) – koncert

Klubokawiarnią Recepcja
ul. Ruska 46
50-079 Wrocław
Zobacz na mapie
4.11.2021

Janusz Jurga – koncert

Klubokawiarnią Recepcja
ul. Ruska 46
50-079 Wrocław
Zobacz na mapie
9.11.2021

Dogrywki: WaluśKraksaKryzys – spotkanie z artystą

Barbara, ul. Świdnicka 8b + online Zobacz na mapie
p:31512