Login

Register

Login

Register

2.09.2019 Poniedziałek

Kultura Alternatywna – strategie istnienia | Muzyczna Noc Nadodrza

Autor: Strefa Kultury Wrocław

Ostatnie kilka miesięcy upłynęło nam na współpracy z interdyscyplinarnym zespołem badawczym pod przewodnictwem Pawła Piotrowicza, który wspólnie z Martą Trawińską i Karolem Paczkowskim zrealizowali projekt „Kultura Alternatywna – strategie istnienia (Przypadek Salki CRK)”. Już 21 września – podczas Muzycznej Nocy Nadodrza – będziecie mieli okazję zajrzeć za kulisy pracy zespołu Pawła, poznać bliżej muzyków związanych z Salką CRK, a także posłuchać o tym jak i dlaczego należy badać kulturę alternatywną.

Trzecia edycja Muzycznej Nocy Nadodrza to świetna okazja do poznania nasze ulubione osiedle na nowo – tym razem w kontekście dźwięku i działań muzycznych. To właśnie tam – od 16 lat – funkcjonuje Centrum Reanimacji Kultury, a w jego ramach między innymi Salka CRK, której przyjrzeć postanowili się Paweł Piotrowicz, Marta Trawinska i Karol Paczkowski – laureaci konkursu badawczego, którego pierwszą edycję zrealizowaliśmy w lutym tego roku. Efektem pracy badawczej jest raport prezentujący zaplecze pracy muzyków związanych z Salką CRK, ich strategie funkcjonowania na scenie niezależnej, a wreszcie ich własną definicję kultury alternatywnej.

21 września od godziny 18:00 zapraszamy Was do Centrum Reanimacji Kultury (Jagiellończyka 10 c/d we Wrocławiu) na spotkanie z spotkanie z uczestnikami projektu i dyskusję wokół badania zrealizowanego w jego ramach. Spotkanie z muzykami z zespołów Ukryte Zalety Systemu, Kurws i Przepych poprowadzą Marta Trawińska – wrocławska badaczka, trenerka kompetencji społecznych i edukatorka oraz Paweł Piotrowicz – dziennikarz, wydawca oraz organizator koncertów i festiwali.

Co po spotkaniu? O godzinie 19:00 koncert duetu „Zdrój”, który tworzą Jakub Zasada (gitara) i Sebastiaan Janssen (perkusja). Panowie są częścią kolektywu muzycznego Salka CRK i grają razem od 2018 roku. Zasada grał wcześniej w Barłogu (dada-punk) oraz Janie Chrzcicielu (grindcore). Janssen, przed przeprowadzką do Polski, grał na perkusji w różnych zespołach w Holandii i Serbii. Duet nie jest wystarczająco cierpliwy, by pisać piosenki, dlatego skupia się na krótkich, szybkich i głośnych improwizacjach. Inspiracje pochodzą zarówno z muzyki post-punkowej, jak i muzyki szlagierowej i cyrkowej.

Muzyczną Noc Nadodrza organizuje zespół Łokietka 5 – Infopunkt Nadodrze. Pełen program znajdziecie na wydarzeniu na portalu Facebook.

Tagi:

Muzyka

- Czytaj także

p:21707