14.03.2022 Poniedziałek

Raz na wozie… Zapraszamy na kolejny bajkowy spektakl z cyklu IMPART DZIECIOM!

24 kwietnia odbędzie się kolejny spektakl z cyklu IMPART DZIECIOM – „Na wozie” Teatru Falkoshow!

fot. archiwum teatru

Akcja spektaklu rozgrywa się w malowniczej miejscowości Lanckorona, wśród wzgórz i drewnianych domów o charakterystycznych dachach i sieniach.  Główny bohater, kurczątko Rokokoko wyklute z pisanki, wraz ze zmianami pór roku szuka swego miejsca w świecie. W końcu odnajduje je u gospodarza, którego co dzień budzi głośnym „kukuryku”. Prosta historia kurczaka Rokoko wyklutego z pisanki porusza zagadnienie tożsamości i odkrywania celu życia. Tę piękną historię z morałem obejrzymy dzięki barwnym grafikom nawiązującym do zabytkowej zabudowy Lanckorony oraz lalkom wykonanym ze starego drewna.

BILETY ZNAJDZIESZ TUTAJ!

Spektakl dedykowany jest dzieciom w wieku 2 – 10 lat

Czas trwania spektaklu: 40 minut

Teatr Falkoshow  powstał w 2009 roku z inicjatywy Krzysztofa Falkowskiego – aktora i reżysera. Spektakle łączą w jedno edukację z rozrywką przy zachowaniu najwyższej jakości artystycznej. Każdy z nich prezentuje odmienną, a przez to unikatową formę teatru plastycznego. Skierowane są do dzieci, ale także dorośli świetnie się przy nich bawią.

IMPART DZIECIOM to zainicjowany w 2021 cykl wyjątkowych spektakli, których nie da się zobaczyć w komercyjnych teatrach, prezentujących wysokie walory artystyczne i edukacyjne. Repertuar cyklu tworzą przedstawienia wybranych zespołów teatralnych z całej Polski. Najmłodsi widzowie mają okazję zapoznać się z różnymi technikami lalkowymi, formami scenicznymi, często z udziałem przedmiotów codziennego użytku, które ożywając w rękach aktorów snują swoje historie rozbudzając dziecięcą wyobraźnię i tworząc przekaz dotyczący norm i wartości. Nie brakuje wśród nich opowieści o współczesnym świecie, przełożonych na język dzieci.