Login
Register

Login
Register

20.05.2019 Poniedziałek

Razem tworzymy „Małą Wielką Mapę Księża”!

Gdzie się kończy Księże Małe, a gdzie zaczyna Wielkie? Grupa nieformalna „Domek na Księżu” już niedługo pomoże Wam wyjaśnić tą zagadkę! Zaprosi Was na swoje osiedle, na którym chce stworzyć społeczne archiwum. Pierwsze spotkanie już w niedzielę, 26 maja!

Trzeba raz na zawsze ustalić, gdzie kończy się Małe, a zaczyna Wielkie, rozrysować uliczki i zaznaczyć wszystkie ważne dla nas miejsca, wymienić się wspomnieniami, historiami z życia osiedla, legendami, anegdotami, a także zdjęciami i innymi materiałami dokumentującymi życia Księża – przywołuje Grzegorz Stadnik z „Domku na Księżu”, a my mu wtórujemy!

Podczas cyklu spotkań sąsiedzkich w różnych jego częściach (tych starszych i tych całkiem nowych) uczestnicy i uczestniczki będą wymieniać się historiami dotyczącymi osiedla, materiałami dokumentującymi życie na nim i oczywiście opiniami na temat tego, gdzie tak naprawdę przebiega granica pomiędzy Księżem Małym i Wielkim! Wszystko to zostanie zebrane, opracowane i opublikowane na stronie internetowej. Dodatkowym efektem wakacyjnych działań będzie subiektywna, prawdziwa składana mapa osiedla, na której znajdą się ważne dla mieszkańców i mieszkanek punkty, miejsca warte odwiedzenia, ciekawostki, odnośniki do wywiadów, opisy zabytków i krótka historia osiedla.

Widzimy się na trzech spotkaniach przy drugim śniadaniu (zabierzemy ze sobą koce, kawę i przekąski). Pośmiejemy się wspólnie i pogadamy o starych i niedawnych czasach. Ustalimy, co na Księżu kochamy najbardziej i dlaczego tu mieszkamy. 

Spotkania:

26.05, g. 11.00-14.00 – pierwsze spotkanie sąsiedzkie, skwer ulic: Świątnicka i Opolska

16.06, g. 11.00-14.00 – drugie spotkanie sąsiedzkie, boisko na ul. Chorzowskiej

30.06, g. 11.00-14.00 – trzecie spotkanie sąsiedzkie, dziedziniec Starej Pralni, ul. Krakowska 180

31.08, g. 11.00-14.00 – finał i premiera mapy, boisko na ul. Chorzowskiej

Szukajcie bieżących informacji na FB

Zapraszamy Was na osiedle do współtworzenia społecznego archiwum!

Do zobaczenia na Księżu/Księżach!

Projekt realizowany jest w ramach Edycji 19. Programu Współorganizacji Projektów Mikrogranty.

- Czytaj także

FreshMail.pl
 
p:18506