1.09.2021 Środa

Weź miasto w swoje ręce! Rusza ostatni w tym roku nabór do Mikrograntów

Koniec wakacji to nie tylko powrót do szkoły, ale też start kolejnego naboru do Mikrograntów! Od 1 do 15 września czekamy na Wasze nowe propozycje na jesienne działania w całym mieście.

Czym są Mikrogranty? To ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw, w ramach którego możecie zrealizować swoje pomysły na lokalne działania z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związane z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym.

Czekamy na Wasze propozycje na jesienne działania w całym mieście. Mogą to być zarówno plenerowe happeningi, zajęcia edukacyjne dla seniorów i seniorek, hybrydowe warsztaty dla dzieci, czy też sąsiedzkie wędrówki lub tworzenie niestandardowych przewodników po osiedlach. Pomysłów może być wiele, ważne, by zapraszały do wspólnego działania lokalne społeczności!

Pamiętajcie, że inicjatywy muszą być zrealizowane w głównej mierze na terenie Wrocławia – co istotne,  propozycje w naborze mogą zgłaszać również osoby bez stałego meldunku w mieście! Do naboru ponownie możecie zgłaszać działania online i te „na żywo”, a także projekty hybrydowe zakładające połączenie obu tych rodzajów aktywności.

Weź miasto w swoje ręce!

Ostatni w tym roku nabór do Mikrograntów potrwa od 1 do 15 września. Tradycyjnie możecie wziąć udział w jednej z trzech ścieżek: dla osób fizycznych (również tych prowadzących działalność gospodarczą) i grup nieformalnych, dla grup młodzieżowych, czyli osób od 13 do 21 roku życia, a także dla organizacji pozarządowych działających do 5 lat oraz starszych, których przychód za ostatni, zamknięty rok obrotowy nie przekroczył 3 tysięcy złotych brutto.

Wybrane projekty otrzymają wsparcie finansowe (od 1 do 10 tysięcy złotych brutto w zależności od ścieżki), a także pomoc organizacyjną, promocyjną, administracyjną i logistyczną.

Jak zgłosić swoją propozycję? Wystarczy wypełnić specjalny formularz, który do 15 września znajdziecie na stronie: www.wroclaw.pl/mikrogranty.

Poznaj Mikrogranty

Dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z programem, lub chcą odświeżyć swoją wiedzę, organizatorzy przygotowali też ofertę spotkań i warsztatów przygotowujących do startu w Mikrograntach.

Na facebookowym profilu Mikrograntów znajdziecie nagrania spotkań online, które odbyły się w zeszłym tygodniu. Przez cały czas trwania naboru możecie też skorzystać z mailowych oraz telefonicznych konsultacji z koordynatorami i koordynatorkami zespołów Strefy Kultury Wrocław i Fundacji Umbrella. Nie bójcie się pytać, postaramy odpowiedzieć na każdą Waszą wątpliwość!

Na początku września odbędą się również specjalne warsztaty i szkolenia, które nie tylko umożliwią Wam bliższe zapoznanie się z zasadami programu, a także pomogą lepiej poznać wymagania i formularz wniosku, który wypełniany jest przy zgłoszeniu projektu. Zajęcia dla ścieżki Mikrograntów NGO zaplanowano 1 i 2 września, warsztaty dla osób fizycznych i grup nieformalnych odbędą się 2 września, a Mikrogranty młodzieżowe zostaną omówione 8 września. Więcej informacji o warsztatach i zapisach znaleźć można na stronach poszczególnych ścieżek.

Przygotuj się na jesień!

Na zimniejsze dni w naszym mieście przygotowaliśmy dla Was również wyjątkowy i unikatowy gadżet. Tej jesieni na miasto możecie wyjść zaopatrzeni w specjalne mikrograntowe skarpetki, na których znajdziecie dobrze Wam znane mikropostaci, zwierzęta i budynki! Niech Wam się je dobrze nosi i wymyśla w nich lokalne inicjatywy!

Skarpetki są bardzo miękkie i ciepłe – to idealna opcja na pierwsze jesienne chłody, poranki w drodze do biura, na uczelnię czy do szkoły!  Do wyboru macie dwa rozmary:

• 37-39 (kupicie je TUTAJ)
  • 40-43 (na pewno zmieszczą się też większe stopy!), które kupić możecie TUTAJ

Skarpetki powstały we współpracy Oli Błędowskiej vel Olczycji z Natalią Jerzak vel BananaMama.

Więcej informacji:

Mikrogranty dla osób fizycznych i grup nieformalnych: www.strefakultury.pl/mikrogranty
Kontakt: mikrogranty@strefakultury.pl

Mikrogranty NGO: www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntyngo
Kontakt: mikrograntyngo@sektor3.wroclaw.pl

Mikrogranty młodzieżowe: www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntymlodziezowe
Kontakt:mikrograntymlodziezowe@sektor3.wroclaw.pl

www.wroclaw.pl/mikrogranty
www.facebook.com/mikrogranty
www.instagram.com/mikro.granty
Wydarzenie na Facebooku: TUTAJ

Czekamy na Wasze pomysły i do zobaczenia w mieście!