Login

Register

Login

Register

6.12.2018 Czwartek

Rusza sprzedaż karnetów Early Birds na 55. Jazz nad Odrą

Jazzmeia Horn i Keyon Harrold to pierwsze gwiazdy przyszłorocznego, 55. Jazzu nad Odrą. Do sprzedaży trafiła właśnie limitowana pula karnetów Early Birds w specjalnej cenie 495 PLN.

Bilety Early Birds

Do sprzedaży trafiła właśnie ograniczona do 50 sztuk pula karnetów Early Birds na 55. Jazz nad Odrą. Pierwszymi ogłoszonymi gwiazdami imprezy są zdobywca Grammy Keyon Harrold, którego sam Wynton Marsalis obwołał „przyszłością i nadzieją trąbki” oraz nominowana do tej prestiżowej statuetki Jazzmeia Horn, laureatka Thelonious Monk Competition w 2015 roku. Karnety są dostępne stacjonarnie w kasie Impartu oraz online w bileterii Strefy Kultury Wrocław.

Pierwsze ogłoszenie związane jest ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia i możliwością zakupu specjalnych biletów. – Kilka osób sugerowało nam stworzenie możliwości zakupu kulturalnego biletu świątecznego. Uznaliśmy, że karnet na jubileuszową edycję festiwalu będzie świetnym pomysłem na prezent pod choinkę. Pięć dni koncertów światowej klasy artystów jazzowych, to wymarzony podarunek dla każdego amatora muzyki – mówi Krzysztof Maj, dyrektor generalny Strefy Kultury Wrocław.

55. Jazz nad Odrą pod znakiem niespodzianek

Szczegóły dotyczące pozostałych koncertów jubileuszowej edycji będą w tym roku podawane stopniowo. – 55 lat wskazuje na tradycję i wypracowane metody, ale także inspiruje do szukania nowych dróg w kreowaniu wizerunku imprezy. Wzorem naszych młodszych kolegów-festiwali chcielibyśmy podgrzewać emocje kolejnymi ogłoszeniami. A niespodzianek mamy sporo: Leszek Możdżer, dyrektor artystyczny pojawi się na scenie dwukrotnie, w tym w specjalnym projekcie z pewną amerykańską artystką, jeden z polskich muzyków zagra premierowo swój nowy album, uczcimy też 50. rocznicę śmierci Krzysztofa Komedy – dodaje Krzysztof Maj.

Jazzmeia Horn

Nominowana do nagrody Grammy wokalistka Jazzmeia Horn nosi imię, które mówi samo za siebie. Od czasu wygrania konkursu Thelonious Monk Competition w 2015 roku, Jazzmeia stale zyskuje coraz większą popularność, ciesząc się przy tym doskonałą reputacją i pokazując wszystkim swoją dojrzałość i wokalną pewność siebie nietypową dla swojego wieku. Magazyn JazzTimes twierdzi, że wokalistkę charakteryzuje „żywiołowość, wyobraźnia, odwaga i świadomość społeczno-polityczna, przywołująca na myśl Johna Cartera i Abbey Lincoln. Innymi słowy, artystka jest równie ekscytującym odkryciem jak Cécile McLorin Salvant czy Gregory Porter”. Jej debiutancki album A Social Call został wydany nakładem wytwórni Prestige Records należącej do spółki Concord Music Group. Wydawnictwo spotkało się z ogromnym uznaniem krytyków i fanów, zdobywając pierwszą nominację do nagrody Grammy dla najlepszego jazzowego albumu wokalnego. Wspaniały sposób opowiadania historii, natchniony przekaz, płynny wokal, elementy stylu scat i natchnione występy grupowe – album A Social Call obejmuje wszystkie elementy, których możemy oczekiwać od artystów z wieloletnim doświadczeniem, którzy zdobyli już uznanie słuchaczy. Wszystkie te elementy stanowią dumną zapowiedź wejścia na scenę młodej i pewnej siebie, utalentowanej artystki, przed którą otwiera się wspaniała przyszłość, noszącej imię, które wręcz predestynuje ją do wielkich osiągnięć w tym zakresie. Obecnie Jazzmeia czeka na wydanie swojego drugiego albumu na początku lata 2019 roku.

Keyon Harrold

Keyon Harrold to laureat nagrody Grammy, którego sam Wynton Marsalis obwołał „przyszłością i nadzieją trąbki”. Jest jednym z najbardziej cenionych amerykańskich trębaczy. Harrold dorastał wśród piętnaściorga dzieci w rodzinie, która przez wiele pokoleń stawiała zarówno muzykę, jak i społeczność na pierwszym miejscu. Jego dziadek był policjantem, który zrezygnował ze służby w celu założenia orkiestry dla lokalnej młodzieży, rodzice Keyona byli pastorami, a prawie wszyscy spośród jego rodzeństwa śpiewają lub zajmują się muzyką. W wieku 18 lat Harrold przeżył szok kulturowy, kiedy opuścił rodzinne miasto Ferguson i udał się do Nowego Jorku, aby uczyć się w The New School. W Nowym Jorku nawiązał współpracę z raperem Commonem, co stanowiło dla niego doświadczenie, które – jak twierdzi – poszerzyło jego horyzonty muzyczne, które teraz poza jazzem objęły także muzykę funk, afrobeat, r&b i hip hop. Na liście artystów, z którymi współpracował, są m.in. Rihanna, Beyonce, Eminem, Gregory Porter czy Mac Miller. Artysta występował już w Polsce między innymi na Szczecin Jazz Festival i Europejskich Targach Muzycznych. Z Beyoncé współpracował przy utworze „Back Up”, który był dodatkiem do jej drugiego solowego albumu – „B’Day”. Z 50 Centem, autorem słynnego hitu „Candy Shop” spotkał się w 2007 roku przy okazji trzeciego albumu rapera, „Curtis”. Współpraca dotyczyła utworu „Touch The Sky”, w którym gościnny udział miał też raper Tony Yayo. Harrold współpracował też jedną z najważniejszych postaci światowego hip-hopu. JAY-Z zaprosił go do realizacji utworu „Roc Boys (And the Winner Is…)” z albumu „American Gangster”.

- Czytaj także

p:14868