Login

Register

Login

Register

17.09.2018 Poniedziałek

Co się dzieje w Mikrograntach? Sprawdź plany na ten tydzień

Jesienne spotkania kulinarne, kolażowe i sitodrukowe, ponadto pieśń dedykowana Psiemy Polu i gra miejska tropem breslauerskiego urbanisty i architekta – oto, co na bieżący tydzień przygotowały Mikrogranty.

fot. Kamila Rogozińska

W piątek po wakacyjnej przerwie wraca projekt „Huby łączą pokolenia”, w ramach którego organizowane są międzypokoleniowe spotkania seniorów i przedszkolaków. Spotkania czytelnicze miały w sobie dużo dobrej energii, a podczas nich dzieci i seniorzy będą wspólnie przygotowywać słodycze i tworzyć plastyczne ozdoby. Pierwsze spotkanie odbędzie się 21 września w Przedszkolu nr 119 (ul. Łódzka 23).

Kontakt z organizatorami:
monikaws@interia.plmikrogranty@strefakultury.pl

Jeśli jesteście zainteresowani procesem tworzenia gazetek osiedlowych, cykl warsztatów, które są organizowane na Lipie Piotrowskiej w ramach projektu „To nie lipa, czyli nie ma Lipy bez lipy” jest dla Was. W sobotę o 10.00 Ewa Rebeka Służyńska aka ERS poprowadzi warsztaty kolażowe – „Wszystkie stany lipy”, podczas których będziemy poszukiwać i tworzyć tożsamość Lipy – wyjątkowego miejsca, łączącego w sobie historię z teraźniejszością.

Za pomocą starych i archiwalnych zdjęć stworzony zostanie katalog osiedla, a wszystkie prace zostaną złożone w cyfrową publikację – wybrane trafią do drukowanej wersji gazetki, podsumowującej cały projekt. Warsztaty mają charakter międzypokoleniowy i są otwarte dla wszystkich chętnych. Spotkanie rozpocznie się o 12:00 w Filii nr 15 Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu (ul. Tymiankowa 3).

Atrakcją sobotniego popołudnia będzie „Sąsiedzki koncert na rynku Psiego Pola”. O 14:00 ruszamy z finałowym wykonaniem osiedlowej „Pieśni Psiego Pola”, którą wspólnie z mieszkańcami stworzyła grupa Gramy Razem. O czym opowiada pieśń napisana podczas  osiedlowa pieśń wrześniowych warsztatów literackich i muzycznych? Tego właśnie dowiemy się na koncercie finałowym. Wydarzenie będzie połączeniem prezentacji pieśni oraz pikniku sąsiedzkiego i wspólnego muzykowania.

Grupa „Chcemy dobrze” planuje razem z mieszkańcami/kami Nowego Dworu w czasie kilku spotkań i warsztatów ukazać nową twarz osiedla. W sobotę od 14.00 zapraszamy Was na Plenerową Stację Sitodrukową. Przyjdźcie na teren zielony między LO XV a Zespołem Szkół nr 6 (ul. Nowodworska 70-82), wydrukujcie sobie nowodworską torbę i porozmawiajcie z nami, co chcemy zrobić w projekcie…

Tydzień kończymy grą miejską „Przez Wrocław tropem Richarda Konwiarza”. W niedzielę o 12:00 startujemy sprzed głównego wejścia do Hali Stulecia. Bohaterem gry opowiadającej o zaprojektowanych przez siebie budowlach będzie architekt i urbanista dawnego Breslau.

Na mecie w PANATO przy ul. Jedności Narodowej 68a na wszystkie osoby, które ukończą grę będą czekały drobne podarunki nawiązujące do architektury Wrocławia oraz wystawa fotografii obiektów, które zaprojektował Richard Konwiarz. Tych, które istnieją do dziś, ale także tych już nieistniejących. Michalina Naraniecka skonfrontuje dawne zdjęcia ze swoimi, współczesnymi fotografiami obiektów i detali. Przygotujemy też dla Was warsztaty tworzenia z materiałów recyklingowych makiety trasy, którą odbywała się nasza gra miejska. 

Gra skierowana do wszystkich chętnych (rodzin, grup przyjaciół itp.). Zgłoszenia swoich drużyn kierujcie na adres iszabarkiewicz@gmail.com lub telefon: 607 82 11 20.

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
28.02.2020

Peter J. Birch – koncert

Pracownia Komuny Paryskiej 45, ul. Komuny Paryskiej 45 Zobacz na mapie
20.03.2020

Wrocławski Kongres Kultury 2020

Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia, ul. Księcia Witolda 62-67
Zobacz na mapie
p:12953