28.10.2018 Niedziela

Co się dzieje w Mikrograntach? Warsztatujemy w całym Wrocławiu!

Poszukajcie z nami maślickich, osiedlowych superbohaterów, szczepińskich pasjonatów, z którymi stworzymy blogi lub wyruszcie z nami w Ołbin, w poszukiwaniu najciekawszych obiektów, które zostaną obfotografowane przez mieszkańców w grudniu. Na początek listopada szykujemy dla Was pełno osiedlowych atrakcji!

Grupa nieformalna Serce Szczepina wciąż rekrutuje do swojego nowego projektu „Bloki piszą blogi”!

Postaramy się wspólnie odnaleźć na Szczepinie dorosłych pasjonatów różnych dziedzin, którzy poprzez tworzenie blogów podzielą się swoimi zdolnościami, opowiedzą “swój Wrocław”, swoje mikrohistorie. Podczas cyklu warsztatów prowadzonych przez web designera i blogerkę: Martynę Rejkowicz, założą oni blogi, poznają tajniki WordPressa i grafiki komputerowej, zasady tworzenia artykułów i ich promowania oraz pozycjonowania w Internecie. Finalnie każdy uczestnik będzie posiadał własną domenę z przygotowanym w czasie warsztatów blogiem. Podsumowaniem projektu będzie wydanie gazetki ze Szczepińskimi pasjonatami, zaprojektowanej przez samych uczestników, zawierającej najciekawsze artykuły z ich blogów.

Warsztaty ruszą już 5 listopada.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Nabór trwa do 2 listopada

Zgłosić możecie się przez formularz na tej stronie lub przez maila: kontakt@serceszczepina.pl i telefon: 883 646 250

 

Michalina Naraniecka, czyli Kelpies Photography zaprasza ołbinian i nie tylko do udziału w spotkaniach i warsztatach przygotowujących do wspólnych spacerów historyczno-fotograficznych po osiedlu!

Pomysłodawczyni projektu „Historyczny spacer fotograficzny – Ołbin oczami artysty”, jest fotografką i chciałaby swoimi umiejętnościami i widzą podzielić się z innymi. W swoich działaniach chce zaprosić chętnych do spacerowania po Ołbinie i poznawania historii jego architektonicznych „perełek”! Jednocześnie, projekt dzięki swojemu warsztatowemu charakterowi, pozwoli na dowiedzenie się więcej nie tylko o historii Ołbina, ale też o technicznych aspektach fotografowania czy na przekonanie się, że do zrobienia dobrego zdjęcia, nie trzeba dysponować profesjonalnym sprzętem – wystarczy telefon.

Na spotkaniach 5, 12, 19 i 26 listopada, w dobrze Wam znanym Stowarzyszeniu Żółty Parasol będziecie mogli:
– poznać historię osiedla,
– pod okiem i przy pomocy historyka, wybrać najciekawsze obiekty osiedla, których tropem ruszycie na spacer,
– zapoznać się z technikami fotograficznymi, które pozwolą Wam na wykonanie zdjęć podczas spaceru, bez względu na sprzęt jakim dysponujecie

Start już za moment, więc zgłaszajcie się do Michaliny: kelpiesphotography@gmail.com

Zdjęcia wykonywane przez uczestników/czki na Ołbinie będą miały szansę pojawienia się na wystawie podsumowującej projekt!

Więcej na evencie na FB.

 

A po sąsiedzku, bo do PANATO, zapraszamy na wystawę reportażową z przebiegu i tworzenia gry miejskiej „Przez Wrocław, tropem Richarda Konwiarza”. Zdjęcia wspominanej już wyżej, Michaliny Naranieckiej dokumentujące wrześniową grę i spacer po śródmiejskich ulicach śladami zabytków Konwiarza i nie tylko, pozwoliły na ukazanie ważnych i wartych uwagi obiektów osiedli Plac Grunwaldzki, Ołbin i Nadodrze.

Zapraszamy nie tylko samych uczestników gry, ale także wszystkich miłośników kamienic, ich detali i ciekawostek z nimi związanych. 

Wystawa w PANATO (ul. Jedności Narodowej 68a) czynna będzie w dni powszednie od 12.00 do 17.00 do 9.11.

Michalina Naraniecka. Zajmuje się profesjonalnie fotografią. Ma wielką pasję do reportażu. Pochłania ją praca z ludźmi. Demaskowanie ich emocji w świetle obiektywu, to jej największa pasja. Drugą są podróże i fotografia architektury, co znajduje odbicie w jej różnorodnym portfolio. Urodziła się w 1987 r., mieszka i pracuje we Wrocławiu.

Więcej na Evencie wystawy.

 

Premiera osiedlowego przewodnika, czyli finał projektu „Nowy Dwór Pany!” już 10 listopada! Od września odkrywamy z Wami wrocławskie osiedle „przy wjeździe do którego wita nas mural WKS”! Grupa „Chcemy dobrze” razem z mieszkańcami Nowego Dworu szukała nowej twarzy tej części Wrocławia. Na warsztatach kolażowych, storytellingowych i podczas wędrówek po osiedlu wyławialiśmy najciekawsze lokalne opowieści.

Efekty wszystkich tych spotkań znalazły się w przewodniku po najciekawszych, subiektywnie wybranych miejscach Nowego Dworu, na którego premierę zapraszamy wszystkich wrocławian!

Spotykamy się 10 listopada o godzinie 15.00 w Spółdzielni Mieszkaniowej „Nowy Dwór Wrocław” przy ul. Zemskiej 38a.

Więcej informacji pod mailem: chcemydobrze@gmail.com oraz na stronie grupy „Chcemy dobrze”.

 

Psie Pole też nie śpi! W ramach projektu Moniki Glińskiej „Psie Pole na każdy dzień. Kalendarz tworzony przez mieszkańców Zawidawia” będzie można wziąć udział w spacerach i warsztatach kolażowych. Podczas dwóch spacerów będziemy poznawać mniej i bardziej znane historie związane z osiedlem, a jednocześnie fotografować i poszukiwać inspiracji na każdy miesiąc roku 2019! Na podstawie tych i starszych, przyniesionych przez mieszkańców i mieszkanek, zdjęć powstanie kalendarz. Co się na nim pojawi? Zobaczymy!

Na spacery prowadzone przez osoby mieszkające na osiedlu zapraszamy 10 listopada (start: Rynek Psiego Pola) i 18 listopada (start: słup ogłoszeniowy przy ul. Piwnika-Ponurego)!

Nieco później w listopadzie zapraszamy na warsztaty kolażowe, które odbędą się 21 i 24 listopada w CBK Fama.

Na spacery nie trzeba się zapisywać, ale jeśli chcecie wziąć udział w warsztatach, zapisujcie się mailowo: monika.glinska@osiedla.wroclaw.pl

Więcej informacji na profilu FB RO Psie Pole-Zawidawie.

 

Jesteśmy już po pierwszych spotkaniach maślickiej grupy nieformalnej 3K  – Komitywa Konkretnych Kobiet, która właśnie ruszyła z projektem „Akcja PLANSZA, czyli jak Superbohaterowie ratują Maślice!”

W trakcie kolejnych spotkań grupa chce zbierać maślickie mikrohistorie i na ich podstawie wspólnie z mieszkańcami i mieszkankami osiedla tworzyć scenariusz gry planszowej, w której postaciami będzie grupa Superbohaterów reprezentujących Maślice Małe i Maślice Wielkie. W następnym etapie uczestnicy zaprojektują graficznie grę, a przy udziale maślickiej szkoły dla dzieci głuchoniemych, stworzą rysunki superbohaterów i kapsułę czasu, która zostanie po projekcie i ukryta na kolejne 10 lat! Projekt zakończy się I Turniejem Planszówek na Maślicach.

Warsztaty i spotkania od 16 listopadabędą odbywały się w świetlicy osiedlowej Rady Osiedla Maślice/MBP Filia nr 7 przy ul. Suwalskiej 5.

Więcej informacji na stronach partnerów projektuKolektywu Pomysłów

 

Do 16 listopada możecie oglądać w Kawiarni Sąsiedzkiej w Firleju ponad trzydzieści zdjęć Róży Szerement, która uchwyciła przebieg naszej jednodniowej gry miejskiej z elementami spaceru historyczno-przyrodniczego. „Którędy Droga? Rodzinna pieszo – rowerowa gra miejska” powstała w trakcie otwartych warsztatów tworzenia gry miejskiej. Scenariusz Sylwia Świerczyńska opracowała  wspólnie z mieszkańcami osiedla. Wrześniowe wydarzenie było okazją do poznania Grabiszyna-Grabiszynka z rowerowej perspektywy. Wspólnie przemierzyliśmy Park Grabiszyński,  Górkę Skarbowców, Trakt Richtera, Górkę Pafawag, Skwer przy placu Pereca, kończąc w Kawiarni Sąsiedzkiej przy ul. Grabiszyńskiej 56.

Wystawa czynna jest od poniedziałku do piątku między 9.00 a 16.00.

Więcej informacji na Evencie wystawy.

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej