15.07.2018 Niedziela

Co się dzieje w Mikrograntach? Wymieniamy się, warsztatujemy i potańcówkujemy!

W tym tygodniu z Polanowic jedziemy na Księże Małe, Zakrzów i Szczepin, gdzie w niedzielny letni wieczór zwieńczymy projekt i wystawę "FOTObiografia Szczepina" międzypokoleniową potańcówką.

16 lipca o godzinie 17:30 w Świetlicy Środowiskowej przy Radzie Osiedla Polanowice-Poświętne-Ligota na ul. Kamieńskiego 256 rozpoczynają się warsztaty projektowo-graficzno-strategiczne tworzenia osiedlowej gry planszowej przez młodzież w wieku od 11 do 16 lat. „Miasto na planszy” to lipiec i sierpień pełen odkrywania zasad i mechanizmów rządzących światem gier planszowych. Efektem spotkań z grupą „Rewir Północny” będzie wspólnie stworzona drukowana gra do druku i pobrania z internetu, którą przedstawimy światu podczas Pikniku Planszówkowego przy Radzie Osiedla Polanowice – 9 września.

Zgłoszenia i informacje pod mailem: miastonaplanszy@strefakultury.pl  i pod telefonem: 785224160

21 lipca o godzinie 11:00 rusza projekt „Księże w pełni – piknik sąsiedzki: wymiana garażowa, kuchnia sąsiedzka oraz wybory najpiękniejszego kundla na osiedlu”.  Pomysł grupy „Zgaga” na integrację sąsiedzką mieszkańców wrocławskiego Księża Małego. W sobotnie popołudnia w lipcu i sierpniu spotkamy się na terenie zielonym przy przedszkolu nr 57 (ul. Chorzowska), miejscu ogólnodostępnym i dobrze znanym mieszkańcom Księża. Działania rozpoczniemy bezgotówkową wymianą garażową, w trakcie której będzie można oddać lub wymienić wszelkie niepotrzebne nam już rzeczy, a później przy wspólnym stole i przekąskach przyniesionych przez sąsiadów porozmawiamy o życiu osiedla i o wszystkim innym.

11:00 – 15:00 | Wymiana garażowo-piwniczna

Masz w domu, garażu, na strychu lub w pawlaczu niepotrzebne rzeczy? Takie, które chcesz wymienić? Albo takie, których chcesz się pozbyć? Przyjdź na wymianę garażową i daj nieużywanym przedmiotom drugie życie. Może Twój sąsiad akurat szuka takiej pięknej lampy, a Twoja sąsiadka chętnie wzięłaby resztkę farby, której już nie użyjesz. Spotkajmy się w rodzinnej atmosferze na osiedlowej wymiance.

14:00 – 16:00 | Kuchnia sąsiedzka

Przynieś swoje ulubione dania na szwedzki stół, by w piknikowych okolicznościach zjeść wspólny posiłek. Kuchnia sąsiedzka to okazja, by w miłym towarzystwie porozmawiać o życiu osiedla i o wszystkim innym. Można plotkować. 

Spotkania odbywać się będą na terenie zielonym przy Przedszkolu nr 57 (ul. Chorzowska).

Więcej informacji TUTAJ i TUTAJ.

 

22 lipca o godzinie 11:00 odbędzie się  na drugie spotkanie z cyklu „Kolorowy Zakrzów”, który ma na celu zintegrować społeczność sąsiedzką dzielnicy i pokazać mieszkańcom sposoby spędzania wolnego czasu na Zakrzowie.

Tym razem spotykamy się w ramach Artystycznego Zakrzowa na warsztatach z robienia własnej biżuterii oraz łapaczy snów. Warsztaty odbędą się na skwerze między ulicami Portową i Marynarską. Będziemy mieć czerwone namioty i leżaki. Warsztaty potrwają 3 godziny. Najpierw zrobimy biżuterię, a potem łapacze snów, także można załapać się na obie rzeczy! Warsztatom będzie towarzyszyć sąsiedzka wymiana książek.

Zgłoszenia do udziału w wydarzeniu prosimy kierować na adres: kolorowyzakrzow@gmail.com

Więcej informacji TUTAJ.

 

22 lipca spotkamy się w Sercu Szczepina na „Sąsiedzkiej Potańcówce”. To będzie absolutny hit tego lata! Tego na Szczepinie jeszcze nie było! DJ Sun Miguel zabierze nas w muzyczną podróż do lat 50., 60. i 70. , nie zabraknie także współczesnych utworów. Będą lampki, oranżada, drewniany parkiet i skoczna muzyka, czyli wszystko co potańcówka mieć powinna.

Potańcówka to zamknięcie wystawy plenerowej, podsumowującej projekt „FOTObiografia Szczepina. Kolaże wspomnień, ludzi, zdjęć”. Z zebranych od mieszkańców osiedla zdjęć z lat 70. i 80. stworzyliśmy z grupą Seniorów i Juniorów kolaże, a w czasie specjalnych sesji fotograficznych odtworzyliśmy stare kadry we współczesnych realiach osiedla. Wszystkie te prace zobaczycie Państwo w plenerze Serca Szczepina. Autorem zdjęć jest Paweł Frenczak Photographer.

Z zebranych zdjęć wykonaliśmy również pocztówki „Pozdrowienia ze Szczepina”, które mieszkańcy i mieszkanki po otrzymaniu mogli odesłać grupie wraz ze swoimi wspomnieniami. W ten sposób projekt będzie miał szanse żyć „własnym”, pomikrograntowym życiem. Część odesłanych pocztówek zaprezentujemy na finisażu.

Wystawa plenerowa | 7–22 lipca | Pawilon E-S-K – Skwer de Veuster (ul. Zachodnia) | Finisaż: 22 lipca, g. 18.30

Więcej informacji TUTAJ.

Projekt jest realizowany w ramach 17. Edycji – specjalnej, maj 2018 Programu Współorganizacji Projektów Mikrogranty

Więcej informacji o wszystkich inicjatywach znajdziecie TUTAJ i TUTAJ.

 

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
13.04.2024

Oxford Drama – koncert

Firlej, Grabiszyńska 56 Zobacz na mapie
12.05.2024

Ladies first: Yumi Ito & Szymon Mika

Impart Centrum, Piłsudskiego 19 Zobacz na mapie
19.0720.07.2024

WROsound x urban jungle: 2-dniowy karnet

plac przed Impartem, Mazowiecka 17 Zobacz na mapie
19.07.2024

WROsound x urban jungle: 1 dzień

plac przed Impartem, Mazowiecka 17 Zobacz na mapie
20.07.2024

WROsound x urban jungle: 2 dzień

plac przed Impartem, Mazowiecka 17 Zobacz na mapie

Polecamy

Zobacz więcej