31.01.2022 Poniedziałek

Spektakl „Puk Puk” – opowieść o odmienności i przyjaźni. Kolejne wydarzenie z cyklu IMPART DZIECIOM do zobaczenia w lutym!

Serdecznie zapraszamy na kolejne teatralne wydarzenie z cyklu IMPART DZIECIOM! 20 lutego o godzinie 12:00 na scenie w galerii Impartu odbędzie spektakl pod tytułem „Puk Puk” realizowany przez Teatr Chrząszcz w Trzcinie. Przedstawienie jest dedykowane dzieciom w wieku 3 - 10 lat.

fot. Marian Krzymiński

Kaczka i Mamut – bajkowe spotkanie dwóch postaw życiowych

Spektakl porusza temat wiary w marzenia i dążenia do ich spełnienia. Jest też krótką instrukcją zawierania przyjaźni. Głównym bohaterem jest bojaźliwy Mamut, który musi się zmierzyć z nowymi wyzwaniami, w epicentrum których ląduje ekscentryczna Kaczka. Teatr Chrząszcz w Trzcinie zestawia ze sobą dwie postawy życiowe: Kaczka jest otwarta na nowe, natomiast Mamut obawia się zmian. Kaczka najpierw działa, a później myśli, a Mamut odwrotnie. Puk! Puk! – Kto tam? – Kaczka jest ciekawa, Puk! Puk! – Mamut się chowa… Co wyniknie z tego zestawu? Na pewno dużo zabawnych sytuacji i niespodziewanych zwrotów akcji.

BILETY znajdziesz TUTAJ!

Teatr Chrząszcz w Trzcinie to inicjatywa artystyczna założona w 2013 r. w Rabce-Zdroju przez optymistów, którzy wierzą w ambitny teatr dla dzieci.  Oparty na teatrze formy, zakorzeniony w teatrze lalek, tworzony jest przez profesjonalistów: aktorów, lalkarzy, plastyków, muzyków i pedagogów. Stara się dzieci rozumieć i mówić ich językiem. Wyróżnia go szczególna dbałość o warstwę plastyczną przedstawień, przywiązywanie dużej wagi do animacji lalką i muzyka grana na żywo.

IMPART DZIECIOM

Zainicjowany w 2021 roku, dedykowany przede wszystkim dzieciom cykl wyjątkowych spektakli, których nie da się zobaczyć w komercyjnych teatrach. W Imparcie pojawiają się wybrane formacje teatralne z całej Polski, które zdobyły uznanie występując na festiwalach, a także prowadząc działalność warsztatowo – edukacyjną. Najmłodsi widzowie mają okazję zapoznać się w proponowanym repertuarze teatralnym z różnymi technikami lalkowymi, formami scenicznymi, często z udziałem przedmiotów codziennego użytku, które ożywając w rękach aktorów snują swoje historie rozbudzając dziecięcą wyobraźnię i tworząc przekaz dotyczący norm i wartości.