Login

Register

Login

Register

9.05.2018 Środa

Spotkania przy stole. Batikowe „wyszywanki” na Przedmieściu Oławskim

Wystartował pierwszy projekt realizowany w ramach 16. Edycji Mikrograntów – spotkania przy stole. Batikowe "wyszywanki" na Przedmieściu Oławskim.

Organizatorzy, poprzez cykl warsztatów, spotkań i pikników, chcą na nowo ożywić stół, powstały w ramach programu „Wrocław-wejście od podwórza” w podwórku przy ul. Prądzyńskiego/Komuny Paryskiej/Więckowskiego (instalacja „Przy wspólnym stole” zrealizowana przez studio Kosmos Project). Mieszkańcy w trakcie warsztatów wspólnie będą tworzyć i ozdabiać obrus metodą batikową (z użyciem wosku), przy którym zasiądą do wspólnego biesiadowania!

Co, gdzie i kiedy?

8 maja:
8.00 – warsztaty batikowe w Szkole Podstawowej nr 85 na Przedmieściu Oławskim

17.00 – piknik i warsztaty przy stole „Nowinki kulinarne ze świata” w podwórku przy
ul. Prądzyńskiego/Komuny Paryskiej/Więckowskiego. Warsztaty zdobienia obrusu metodą batikową oraz spotkanie z gościem z Włoch, który opowie o tradycjach kulinarnych we Włoszech.

15 maja:
17.00 – piknik i warsztaty przy stole „Mieszamy smaki – międzykulturowa dawka witamin”. Drugie spotkanie w podwórku i kolejne z cyklu warsztaty batikowe. Spotkanie zakończy wspólna biesiada z tradycyjnymi daniami z Włoch i Ukrainy.

22 maja:
16.00 – warsztaty „Symbolika znaków”. Odczytywanie znaków z krzeseł, znajdujących się w podwórku, rozmowy o ich symbolice oraz wielokulturowym Wrocławiu. Batikowe warsztaty ozdabiania toreb bawełnianych oraz wspólny piknik z mieszkańcami, kończący projekt.

Do zobaczenia!

Kontakt z organizatorami:
edukacja.krytyczna@gmail.com
698159142

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
28.02.2020

Peter J. Birch – koncert

Pracownia Komuny Paryskiej 45, ul. Komuny Paryskiej 45 Zobacz na mapie
20.03.2020

Wrocławski Kongres Kultury 2020

Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia, ul. Księcia Witolda 62-67
Zobacz na mapie
p:9826