8.11.2023 Środa

„Stosunki prawne” – komedia damsko-męska premierowo w Firleju!

Analiza problemów relacji damsko-męskich z przymrużeniem oka w spektaklu teatralnym „Stosunki prawne”, przygotowanym w oparciu o tekst autorstwa Szymona Turkiewicza.

fot. mat. prasowe

fot. mat. prasowe

Czy ONA plus ON zawsze równa się ONI? Jak rozwiązać problemy w związku? Jak uporządkować i znormalizować relację damsko-męską? Czy zaspokojenie potrzeb każdej ze stron jest w ogóle możliwe? Czy istnieją jakieś gotowe rozwiązania, regulaminy, wzory, które można zastosować? Na te pytania spróbują odpowiedzieć bohaterowie spektaklu „Stosunki prawne” – lekkiej  komedii damsko-męskiej.

ONA i ON. To taka gra. Gra, w którą wprowadza widzów autor Szymon Turkiewicz, toczy się od początku świata. Zawsze są dwie strony. Niby zasady tej gry są znane, strategia jest wprowadzana, a jednak… ukryte pod powierzchnią uczucia, instynkty, siła natury, wzajemne przyciąganie wpływają na rozgrywkę. I choć chciałoby się je okiełznać, zdominować przeciwnika – to, czy jest to możliwe? Czy którakolwiek ze stron ma szansę na totalną wygraną? Może nie chodzi więc o wynik… tylko o samą grę? Może to właśnie ta gra napędza całą naszą cywilizację?

Od początku historii ludzkości kobiety i mężczyźni toczą ze sobą nienazwaną walkę. To próby osiągnięcia przewagi w związku, podporządkowania sobie partnera, zagwarantowania jego zainteresowania i miłości. Czy wprowadzenie do związku „Kodeksu postępowania damsko-męskiego” jest planem pokojowym? Czy możliwe jest sporządzenie umów regulujących wszystko? Począwszy od wyrzucania śmieci, wspólnych zakupów, planowania urlopu? – Jeśli chcesz dobrze się bawić, pośmiać i wyjść z teatru z refleksją, koniecznie zobacz ten spektakl. „Stosunki prawne”: gra, w którą każdy z nas gra – mówi Marek Kocot, jeden z głównych bohaterów występujących w sztuce.

Spektakl powstał we współpracy Stowarzyszenia Kultura Oświata Teatr oraz Strefy Kultury Wrocław. Współfinansowany ze środków finansowych Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

„Stosunku prawne”

Występują: Anna Skubik-Sigala, Marek Kocot

Muzyka: Waldemar Maszyński

Mise en scène: Anna Skubik-Sigala, Marek Kocot

czas trwania: 105 minut z przerwą

 

Firlej, ul. Grabiszyńska 56

17 listopada (piątek), godz. 19:00 [PREMIERA]

18 listopada (sobota), godz. 19:00

19 listopada (niedziela), godz. 19:00

Bilety w cenie 40, 50 zł dostępne: TUTAJ

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej