29.05.2018 Wtorek

Wystawa z innej perspektywy. Zapraszamy na wystawę i warsztaty!

Już w najbliższy weekend rusza projekt "Wystawa z innej perspektywy"!

Serdecznie zapraszamy na wydarzenia związane z projektem. Rozpoczynamy wernisażem wystawy "Z Innej perspektywy",  który odbędzie się 2 czerwca o godz. 17:00 w Browarze Mieszczańskim.

Wystawa „Z Innej perspektywy” to ekspozycja sztuki tworzonej przez osoby ze spektrum autyzmu. Ideą wystawy jest zaprezentowanie przez pryzmat sztuki różnych spojrzeń na świat, a tym samym podkreślenie różnorodności artystów biorących w niej udział. Wystawa zaprezentuje ponad 50 prac autorów, młodzieży i dorosłych, którzy poprzez sztukę pokazują swoje emocje, doświadczenia i przeżycia. Każda dzieło jest inne, tak jak każdy człowiek jest inny. Dzięki wystawie odbiorcy będą mogli poznać inną perspektywę i tym samym otworzyć się i poznać osoby ze spektrum autyzmu.

Wystawa potrwa do 10 czerwca (będzie można ją odwiedzać codziennie, w godzinach 9:00-20:00), a w jej trakcie odbędą się dodatkowo warsztaty artystyczne, na które możecie się zapisywać. Warsztaty dla młodzieży prowadzone będą przez osoby ze spektrum autyzmu, które opowiedzą o swoim procesie tworzenia:

3 czerwca, godz. 16:00 - Warsztaty kreatywne dla dzieci w wieku 6-10 lat
9 czerwca, godz. 16:00 - Warsztaty z rysunku dla młodzieży
10 czerwca, godz. 16:00 - Warsztaty z fotografii przyrody dla młodzieży

Zapraszamy serdecznie do zapisów na warsztaty oraz odwiedzenia wystawy!

Działania projektowe odbywają się w ramach projektu „Wystawa z innej perspektywy” zainicjowanego przez grupę nieformalną Kolorowa Inicjatywa, a realizowanego przy wsparciu Programu Współorganizacji Projektów Mikrogranty.

Kontakt z organizatorami:
mikrogranty@strefakultury.pl