29.06.2022 Środa

XXIX edycję festiwalu „Non Sola Scripta” otworzy koncert w wykonaniu Wratislavia Trumpet Consort oraz Andrzeja Chorosińskiego!

3 lipca o godz. 19:00 w kościele św. Krzyża na Ostrowie Tumskim na otwarciu XXIX edycji festiwalu "Non Sola Scripta" wystąpi zespół Wratislavia Trumpet Consort oraz Andrzej Chorosiński

fot. mat. własne zespołu

fot. mat. własne artysty

Zapraszamy na pierwsze wydarzenie z serii koncertów odbywających się we wszystkie niedziele lipca i sierpnia o godzinie 19:00 w kościele św. Krzyża na Ostrowie Tumskim.

3 lipca wystąpią:

Wratislavia Trumpet Consort

Grupa Wratislavia Trumpet Consort składa się z utalentowanych trębaczy młodego pokolenia, absolwentów Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Pomysłodawcą tego projektu oraz liderem i kierownikiem muzycznym zespołu jest prof. Igor Cecocho. Repertuar zespołu złożony jest z utworów różnych epok i stylów. Specjalność zespołu stanowi muzyka przestrzenna. Dodatkową atrakcją zespołu jest wykorzystanie całego przekroju instrumentarium łącznie z instrumentami historycznymi z epoki baroku. Zespół Wratislavia Trumpet Consort koncertował na wielu Międzynarodowych Festiwalach organowych i muzyki kameralnej.

Andrzej Chorosiński – organy

Koncertował niemal we wszystkich krajach Europy, a także w Izraelu, USA, Kanadzie, Australii, Korei Południowej i Japonii. Występował w tak renomowanych miejscach jak Katedra Notre Dame w Paryżu, Aula im. Pawła VI w Watykanie czy Katedra Św. Patryka w Nowym Jorku. Nagrał ponad 20 płyt, a wydawnictwo zarejestrowane w Bazylice w Licheniu w 2003 roku pokryło się podwójną platyną. Jest profesorem klas organów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (którego w latach 1993-1999 był rektorem), Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu oraz na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

BILETY znajdziesz TUTAJ, w kasie Impartu oraz przed koncertem na miejscu.

Karnety festiwalowe

Program:

Benjamin Britten (1913-1976) – Fanfare for St. Edmundsbury

Cesar Franck (1822-1890) – Chorał a-moll

Andrzej Panufnik (1914-1991 Vision I z Sinfonii Sacra (opr. S. Cichor)

Eric Morales (ur. 1966 r.) – Within Sacred Walls

Krzysztof Grzeszczak (ur. 1965 r.) – Jesienne Dopowiedzenia

Johann Heinrich Rinck (1770-1846) – Floeten Konzert F-Dur /Allegro-Recitativo-Rondo/

Sławomir Cichor (ur.1978 r.) – Sound Check

Krzysztof Grzeszczak (ur. 1965 r.) – A Quatro

Johannes Brahms (1833-1897)

Preludia chorałowe:

– Herzlich tut mich verlangen

– Es ist ein Ros’entsprungen

Mieczysław Surzyński (1866-1924) – Toccata fis-moll

Marc-Antoine Charpentier (1643-1704) – Preludium z Te Deum

Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej im. Johannesa Brahmsa Non Sola Scripta to seria koncertów o wyjątkowej formule programowej. Treścią muzycznych wieczorów – co wybrzmiewa już w łacińskim tytule – jest nie tylko to, co zapisane w partyturze, ale i improwizacja w różnych konfiguracjach i formach. Non Sola Scripta łączy organową klasykę z muzyką improwizowaną, także w wykonaniu wirtuozów innych instrumentów.

Wrocławski festiwal to jedyne wydarzenie organowe w kraju, którego założeniem jest eksperyment wynikający ze spotkania wybitnych muzyków: najlepszych organistów z całego świata z mistrzami innych instrumentów i wybitnymi wokalistami. Podczas XXVIII edycji festiwalu usłyszeć będzie można Koncerty odbywają się w niedzielne, wakacyjne wieczory w gotyckiej Kolegiacie Świętego Krzyża i św. Bartłomieja na Ostrowie Tumskim, na co dzień niedostępnej dla zwiedzających.

Tagi: