1.10.2018 Poniedziałek

„Zapomniane światło prywatnych dni”: plan na październik

Wystawa fotograficznego archiwum Romerów trwa, a działań wokół niej nie zabraknie także w październiku. Drugi miesiąc ekspozycji „Zapomnianego światła prywatnych dni” wypełniony jest przygotowanymi przez organizatorów warsztatami i oprowadzaniami.

fot. Marta Sobala

Choć wystawa oraz towarzysząca jej publikacja dostarczają dużej dawki informacji o Witoldzie Romerze oraz czasach, w których żył, to z pewnością warto spróbować do tego archiwum podejść także w sposób niekonwencjonalny. 2 października (wtorek) w godz. 16.00-18.00 zapraszamy na warsztaty dla dzieci zatytułowane „Foto-Storytelling” prowadzone przez Magdalenę Kreis i Jerzego Wypycha. Podczas zajęć uczestnicy będą budowali narracje zarówno ze zdjęć Witolda Romera, jak i swoich własnych, wykonanych w trakcie warsztatu. Więcej informacji TUTAJ.

3 i 4 października (środa, czwartek) warto zarezerwować na dwudniowe warsztaty „Romer Remix” z fantastyczną ekipą Oficyny Peryferie. Ten kolektyw wydawniczy specjalizuje się w wydawaniu książek artystycznych i zinów, a w swoich działaniach, również warsztatowych, stawia na samowystarczalność oraz pracę ręczną. 4 października o godz. 18.00 przewidziana jest także wieczorna prezentacja efektów warsztatów.

Dla tych, którzy nie zdążyli jeszcze zapoznać się z prezentowanymi na wystawie fotografiami polecamy dwa oprowadzania:

11 października (czwartek), o godz. 18.00 po wystawie oprowadzi nas Karolina Puchała-Rojek, historyczka sztuki i fotografii, która jest współzałożycielką i prezeską Fundacji Archeologia Fotografii, czyli jednej z pierwszych instytucji w Polsce zajmującej się dziedzictwem fotograficznym i opieką nad archiwami;

18 października (czwartek), o godz. 18.00 zapraszamy na oprowadzanie przez Adama Sobotę, historyka sztuki, kuratora, kustosza zbiorów fotografii w Muzeum Narodowym we Wrocławiu, specjalizującym się w historii fotografii i problematyce nowych mediów.

Uroczysty finisaż wystawy „Zapomniane światło prywatnych dni” odbędzie się 21 października (niedziela) o godz. 18.00. Będzie mu towarzyszyć oprowadzanie kuratorskie Macieja Bujko. Wstęp wolny.

Wszystkie warsztaty odbywają się w Centrum Edukacyjnym w Galerii Dworcowej znajdującej się na I piętrze Dworca Głównego PKP we Wrocław.

Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o zapisanie się poprzez wysłanie maila na adres galeriadworcowa@strefakultury.pl.

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.