4.12.2023 Poniedziałek

Zbliża się weekend z różnymi odmianami jazzu w Impart Centrum

Strefa Kultury Wrocław zaprasza na dwa wyjątkowe koncerty, które łączy chęć eksploracji różnych gatunków muzycznych, w tym nu jazzu i kubańskiego jazzu. Wystąpią MILO Ensemble feat. Nils Molvaer oraz Ilú Trio feat. Shai Maestro.

Shai Maestro fot. Liri Agami

Milo Kurtis fot. Tomasz Sikora

W sobotę, 9 grudnia wystąpi skład MILO Ensemble – złożony z muzyków pochodzących z różnych kontynentów. Muzyka wykonywana przez zespół jest bardziej zbliżona do korzeni etno i grana na instrumentach akustycznych – saksofony, klarnet, oud, saz, santur, trombity, bębny, kalimby. Zawiera w sobie wpływy muzyki wschodniego regionu basenu Morza Śródziemnego, polskiej muzyki ludowej, zachodniej Afryki, Tybetu i jazzu. Koncert będzie formą podróży po kontynentach i stylach.

Pomysłodawcą, twórcą i liderem MILO Ensemble jest niestrudzony poszukiwacz nowych brzmień i kultur – Milo Kurtis – współzałożyciel Maanam, członek i współzałożyciel Osjana, Izraela, Voo Voo i innych kultowych, polskich zespołów. Gościem specjalnym tego wieczoru będzie Nils Petter Molvær, norweski trębacz jazzowy i kompozytor, uważany za przedstawiciela i jednego z pionierów nu jazzu. Koncert w Impart Centrum będzie również premierą płyty „MILO Emsemble feat. Nils Petter Molvaer – LIVE”.

W niedzielę, 10 grudnia zobaczymy z kolei Ilú Trio, które  prezentuje nowe przestrzenie muzyczne w ramach tradycyjnych standardów muzyki afrokubańskiej. Jako trzech muzyków, pochodzących z różnych środowisk, mieli wspólny cel – stworzyć projekt muzyczny, który odkrywa nowe brzmienie kubańskiego jazzu i pozwala na eksperymentowanie.

W ich muzyce najważniejszy jest rytm i nawiązania do muzycznej kultury Kuby. Inspiracje czerpią z pieśni przodków, dzięki czemu celebracja swoich korzeni nabiera nowej, jazzowej formy. Trio do współpracy zaprosiło Shaia Maestro, jednego z najbardziej obiecujących i utalentowanych pianistów swojego pokolenia, który wydaje swoje płyty w ECM Records – najlepszej jazzowej wytwórni na świecie.

9.12, godz. 19:00: MILO Ensemble feat. Nils Molvaer

10.12, godz. 19:00: Ilú Trio feat. Shai Maestro

Impart Centrum

Bilety: TUTAJ

Tagi:

Muzyka

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej