Login

Register

Login

Register

16.07.2019 Wtorek

Sąsiedzi z al. Hallera pokażą, że zieleń łączy pokolenia!

Przy al. gen. Józefa Hallera jest pewne podwórko. Ma bogatą historię, mieszkańców i mieszkanki, którym bardzo na nim zależy i ogromny potencjał. Brakuje tylko gospodarza z prawdziwego zdarzenia – to zmieni się już niedługo, dzięki mikrograntowej interwencji grupy nieformalnej „Ogród Sąsiedzki”!

Sąsiedzka rewitalizacja podwórka połączona będzie z rodzinnymi warsztatami i piknikiem. Podczas zajęć, odbudowując wspólnie blask zielonej przestrzeni, będzie można dowiedzieć się, jak dbać o rośliny, zasadzić rabaty kwiatowe i założyć ogródek warzywny. Zaproszeni na podwórko projektanci zieleni i ogrodnik wytłumaczą też zasady cięć pielęgnacyjnych, naturalne metody nawożenia i ochrony roślin.

Na skierowanych do dzieci i ich rodziców warsztatów, uczestnicy i uczestniczki wykonają donice i założą w nich ogródek warzywny. Sprawdzą też przebieg cyklu rozwojowego roślin i niezbędne czynności, dzięki którym można cieszyć się świeżymi owocami i warzywami „prosto z krzaczka”. Nową jakość na podwórku odczują też jego najmniejsi lokatorzy – jedno ze spotkań poświęcone będzie roli owadów zapylających i zamontowaniu dla nich ogródkowych domków.

Cykl spotkań zakończy sąsiedzki piknik. W ostatni dzień kalendarzowego lata, zacieśniając kontakty między bliższymi i dalszymi mieszkańcami/-kami podwórka, wspólnie będzie można podziwiać efekty osiedlowej pracy!

Zajęcia odbywać się będą na podwórku za kamienicą przy al. gen. Józefa Hallera 122-128 i są otwarte dla wszystkich chętnych.

27.07 | 11:00–13:00
„Akademia młodego ogrodnika” – rodzinne warsztaty ogrodnicze – prowadząca: Bogumiła Kuriata-Wolf

31.08 | 11:00–13:00
Otwarte warsztaty ogrodnicze (zakładanie rabat, byliny, rośliny miododajne) – prowadząca: Bogumiła Kuriata-Wolf i Tomasz Grochowski

1.09 | 11:00–13:00
Otwarte warsztaty ogrodnicze (zakładanie rabat i byliny) – w jęz. angielskim – prowadząca: Bogumiła Kuriata-Wolf

21.09
Piknik sąsiedzki

Projekt realizowany jest we współpracy z Programem Współorganizacji Projektów Mikrogranty.

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
18.0719.07.2020

Warsztaty Mikrograntów: mikrodziałania w klimacie do zmiany

Stowarzyszenie Żółty Parasol (ul. Prusa 37-39), Ołbiński Ogród Otwarty (ROD Lepsze Jutro) Zobacz na mapie
6.10.2020

56. Jazz nad Odrą: koncert otwarcia (nowa data)

Hala Stulecia
ul. Wystawowa 1
51-618 Wrocław
Zobacz na mapie
p:20149