Login

Register

Login

Register

2.04.2020 Czwartek

Znamy wyniki konkursu badawczego Praktyków Kultury!

Zakończyliśmy konsultacje z zespołami, które w ramach konkursu złożyły swoje propozycje działań badawczych na temat ZMIANY we wrocławskim sektorze kultury. W 2020 roku zrealizujemy projekt przygotowany przez zespół pod przewodnictwem Martyny Pichety!

Wspólnie z komisją pod przewodnictwem Piotra Jakuba Fereńskiego z Uniwersytetu Wrocławskiego udało się nam wyłonić zwycięski projekt, którego autorzy otrzymają wsparcie w wysokości 15000 złotych na jego realizację!

Celem  wybranej propozycji jest zbadanie sytuacji sektora kultury w kontekście uczestnictwa wrocławianek i wrocławian w ofercie proponowanej przez instytucje, organizacje i twórców, którzy z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne od kilku tygodni zmuszeni są funkcjonować w internecie. Obserwacja tego zjawiska pozwoli na określenie stopnia adaptacji organizatorów kultury do sytuacji kryzysowej, lepsze zrozumienie zachowania odbiorców naszych działań, a także wpływu rozwoju technologicznego na funkcjonowanie naszego sektora. Z uwagi na aktualnie obowiązujące ograniczenia proces badawczy zrealizowany zostanie w oparciu o dostępne narzędzia internetowe. Efektem badania będzie raport, w którym przedstawione zostaną zebrane dane oraz pakiet rekomendacji dla wrocławskiego sektora kultury.

Kim są członkowie zespołu badawczego?

Martyna Picheta

działaczka, animatorka kultury, studentka Komunikacji Wizerunkowej na specjalności Branding. Obecnie również członkini koła naukowego COMMON oraz organizatorka cyklu wydarzeń o nazwie KONCEPTY. Odkąd pamięta, udziela się jako wolontariuszka, współpracując z różnymi instytucjami kultury – m.in. Ośrodkiem Promocji Kultury Gaude Mater. Te liczne współprace przerodziły się chwilę później w udział przy organizacji Nocy Kulturalnej – cyklicznej imprezy w Częstochowie organizowanej raz do roku. Przy okazji NK koordynowała wolontariat, przeprowadzała akcje promocyjne oraz organizowała warsztaty poszerzające kompetencje uczestników. Lubi dzielić się swoimi odkryciami i słuchać o odkryciach innych.

Daria Łabaj

studiuje Komunikację Wizerunkową na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie rozwija się w zakresie brandingu i badań. Pasjonuje się kinematografią (już nie raz doświadczyła „kolan kinomana” od oglądania zbyt wielu filmów pod rząd), dobrymi reportażami i typografią. W godzinach wolnych od uczelnianych spraw, prężnie działa w stowarzyszeniu CodersCrew, zdobywając wiedzę i doświadczenie w dziedzinie UX/UI oraz w kole naukowym COMMON, gdzie próbuje swoich sił przy organizacji projektu KONCEPTY. Swoją zdolność do ciągłej analizy rzeczywistości wykorzystuje w badaniach.

Rafał Hydzik

od 2018 roku łączy rolę studenta Komunikacji Wizerunkowej na Uniwersytecie Wrocławskim i dziennikarza Gazety Wrocławskiej, na łamach której regularnie daje upust swoim sportowym emocjom. Pasjonat słowa pisanego i zgłębiania tego, co ludziom w głowach siedzi. Poza pracą i uczelnią działa w Stowarzyszeniu Studenckim WIGGOR, w ramach którego opiekuje się dwoma projektami od strony marketingowej, a także w jeszcze raczkującym badawczym Kole Naukowym “briefly.”, które założył z grupą znajomych (w tym z Manią!). W prywatnych archiwach zbiera frazy i cytaty, z których w bliższej lub dalszej przyszłości planuje zrobić użytek. Praca nad tekstem nauczyła go przede wszystkim, że nie ma wyłącznie jednej drogi działania.

Maria Dąbrowska

w przeszłości zaangażowana w inicjatywy społeczne związane z kulturą i edukacją, takie jak Silesian Model United Nations, European Youth Parliament czy (rozmowy) Stowarzyszenia Studenckiego WIGGOR. Praca przy realizacji projektów merytorycznych i organizacji wydarzeń nauczyła ją nie tylko zarządzania czasem i zasobami, ale przede wszystkim pracy z ludźmi i czerpania z wiedzy oraz doświadczenia innych.

- Czytaj także

p:28084