Login

Register

Login

Register

Pole do działania – dziewczyńskie warsztaty aktywistyczne

Grupa nieformalna „Polanki" przeprowadziła cykl różnorodnych działań skierowanych do nastolatek i kobiet z Psiego Pola. W ramach projektu autorki zrealizowały cykl spotkań i warsztatów edukacyjnych, które wzmocniły młode osoby w przejmowaniu inicjatywy i wesparły je w  drodze do stawania się lokalnymi liderkami.

Autorki projektu podkreślały, argumentując własnym doświadczeniem, że „działalności na rzecz lokalnej społeczności trzeba się nauczyć”. W zrealizowanym cyklu edukacyjnym znalazły się m.in. spotkania z trenerką wzmacniające pewność siebie, warsztaty inspiracyjne z lokalnymi aktywistkami oraz wydarzenia wykładowo - dyskusyjne. Na finał projektu autorki projektu zaprosiły uczestniczki do wzięcia udziału w edytonie prowadzonym przez Kolektyw Kariatyda, podczas którego każda z osób uczestniczących w spotkaniu miała okazję stworzyć własne kobiece hasło w Wikipedii. Podczas realizacji projektu Polanki wykorzystywały w znacznym stopniu elementy edukacji nieformalnej. Jednym z efektów spotkań jest stworzona wspólnie z uczestniczkami gra poświęcona słynnym wrocławiankom.

Po szczegóły dotyczące zrealizowanych działań oraz więcej informacji zajrzyjcie na FB "Pole do działania"

Spotkania organizowane były z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności. Spotkania i warsztaty prowadzone były w języku polskim, udział w nich był bezpłatny, a liczba osób limitowana!

Partnerami projektu byli: Fundacja Centrum Prawk Kobiet, Wrocławska Rada Kobiet, Stowarzyszenie Zmieniaj Zakrzów, Kolektyw Kariatyda, Stara Piekarnia, Centrum biblioteczno-kulturalne FAMA, Miejska Biblioteka Publiczna, Stowarzyszenie Grupa z Pasją, Fundacja Herstory, Humanity in action - Poland. 

Projekt realizowany w ramach Edycji 23. Programu Mikrograntyp:30263