Sąsiadujemy na Przedmieściu Oławskim

Na tym wyjątkowym osiedlu, zwanym dawnej Trójkątem Bermudzkim, działamy razem z menadżerami Pracowni Komuny Paryskiej 45. We wrześniu organizujemy tu także wielkie święto całego osiedla i jego mieszkańców, czyli Dzień Trójkąta!

 

 

Pracownia Komuny Paryskiej 45

Od lipca manadżerką Pracowni jest Natalia Gołubowska i jej Otwarty Zakład Artystyczny. Podczas swojego pobytu chce wraz z mieszkankami i mieszkańcami przywrócić "Modę na Trójkąt"! Zajęcia przewidziane są dla różnych grup wiekowych: dzieci, młodzieży, osób dorosłych i seniorów. 

Natalia przygotowała program składający się z kilku elementów: warsztaty - czas twórczego działania, “Czy to środa? Na nas moda”, niedzielne warsztaty rodzinne, spotkania - czas inspiracji, zaproszeni goście wprowadzą nas w różnorodne obszary mody, projekcje - czas inspiracji, kino w Pracowni, chór - czas twórczego działania, gramy i śpiewamy, czyli chór na trójkącie (instrument), koncert - wspólny czas przy słuchaniu muzyki, fotografia - moda kiedyś, moda dzisiaj, stwórzmy wspólny album fotograficzny, happening - czas twórczego działania, przygotujmy razem pokaz mody w niecodziennym stylu!

O miejscu

Pracownia Komuny Paryskiej 45 jest przestrzenią działań artystycznych oraz wymiany doświadczeń pomiędzy lokalną społecznością a zaproszonymi artystami i animatorami. To miejsce tworzone z mieszkańcami osiedla – program Pracowni wypracowywany jest z uczestnikami, z uwzględnieniem ich potrzeb i doświadczeń. Podejmowane tu działania kulturalne i artystyczne mają na celu przede wszystkim integrację lokalnej społeczności, a w dłuższej perspektywie rewitalizację i zmianę oblicza całego „Trójkąta”. Bogata historia dzielnicy, istotne społeczne tematy oraz budowanie pozytywnego obrazu osiedla stanowią inspirację dla wielu twórców. Poprzez aktywności podejmowane w Pracowni Przedmieście Oławskie jest odkrywane na nowo nie tylko przez mieszkającą po sąsiedzku społeczność osiedla, ale również przez mieszkańców innych części Wrocławia.

Pracownia jest miejscem międzypokoleniowym, otwartym dla mieszkańców w każdym wieku – są tam prowadzone zajęcia artystyczne dla dzieci, programy aktywizacyjne dla seniorów oraz wystawy, koncerty i spotkania informacyjne skierowane do osób chcących zmienić coś w swojej okolicy. Poprzez rozmowę i działania w sprawach ważnych dla Przedmieścia odbudowują się relacje pomiędzy mieszkańcami całego osiedla. 

Więcej informacji o Pracowni >
Aktualności

Program Sąsiadujemy dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.