Login

Register

Login

Register

19.09.2021 Niedziela

57. Jazz nad Odrą: Gala konkursu na Indywidualność Jazzową 2021 | Recital Leszka Możdżera | Bartosz Pernal Orchestra

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 19.09.2021
Godzina: 17:00
Wstęp: biletowany
Kup bilet: Kup/Rezerwuj
Cena biletu: 300 PLN (VIP*)
120 PLN (I kategoria)
99 PLN (II kategoria)
79 PLN (III kategoria)
Miejsce wydarzenia: Teatr Polski – scena im. J. Grzegorzewskiego
ul. Gabrieli Zapolskiej 3
50-032 Wrocław
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

Kiedy:
wrzesień 19, 2021@5:00 pm – 8:00 pm
2021-09-19T17:00:00+02:00
2021-09-19T20:00:00+02:00

UWAGA! ZMIANA!

Leszek Możdżer wystąpi w miejsce Joe Lovano Trio Tapestry feat. Marilyn Crispell & Carmen Castaldi, którego występ (I set) nie odbędzie się z przyczyn niezależnych od organizatora.

Bilety zakupione na 19 września (I i II set) zachowują ważność.

W przypadku rezygnacji z koncertu – ze względu na zmianę w programie – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Widza: bow@strefakultury.pl

W przypadku biletów zakupionych on-line poprzez stronę eventim.pl – prosimy o bezpośredni kontakt z bileterią Eventim: https://www.eventim.pl/help/cancellation/

I set: Recital Leszka Możdżera

Recital Leszka Możdżera będzie wyjątkowy, zagra bowiem na dwóch fortepianach – w stroju 442 Hz i  432 Hz, oraz użyje syntezatorów. Na repertuar koncertu złożą się nie tylko kompozycje z ostatnich płyt, ale również premierowe utwory, a publiczność będzie miała rzadką okazję wejścia w świat muzycznych poszukiwań, w których fortepian zamiast dwunastu klawiszy w obrębie oktawy, ma ich aż dwadzieścia cztery. Można spodziewać się wieczoru pełnego sonorystycznych poszukiwań, będącego arcyciekawą podróżą dla wymagających słuchaczy.

 

II set: Bartosz Pernal Orchestra feat. Yarosh Organ Trio, Kasia Mirowska & Karolina Pernal

Skład:

Bartosz Pernal – puzon, aranżacje, kierownictwo artystyczne

Katarzyna Mirowska – śpiew

Karolina Pernal – saksofon tenorowy, saksofon sopranowy

Przemysław Jarosz – perkusja

Kajetan Galas – organy Hammonda

Tomasz Pruchnicki – saksofon tenorowy, saksofon sopranowy

Jan Kantner – saksofon sopranowy, saksofon altowy

Mariusz Kuśnierz – flet, klarnet, saksofon altowy

Tomasz Wendt – saksofon tenorowy

Adam Bławicki – saksofon tenorowy

Szymon Łukowski – saksofon barytonowy, klarnet basowy

Marek Kubiszyn – trąbka, flugelhorn

Tomasz Orłowski – trąbka, flugelhorn

Cyprian Baszyński – trąbka, flugelhorn

Jan Chojnacki – trąbka, flugelhorn

Marcin Wołowiec – puzon

Maciej Błach – puzon

Jakub Olejnik – kontrabas

Bartosz Pernal Orchestra to zespół znakomitych solistów-instrumentalistów. Pełne inwencji solowe partie improwizowane i szerokie możliwości wykonawcze poszczególnych muzyków mają znaczący wpływ na pełne, wyrafinowane i bogate brzmienie orkiestry. Debiutancki koncert orkiestry odbył się w lutym 2016 roku w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Od tego czasu zespół prezentował się m.in. na festiwalach Jazz nad Odrą (koncerty z Jacqui Dankworth, Januszem Szromem oraz Piotrem Baronem), Drum Battle, Hałda Jazz Festival, Game Music Festival.

Koncert w ramach 57. edycji festiwalu Jazz nad Odrą będzie zawierał specjalnie przygotowany program obejmujący autorskie partytury lidera. Premierowo zaprezentowane zostaną orkiestrowe aranżacje utworów pochodzących m.in. z płyt Yarosh Organ Trio i Katarzyny Mirowskiej, a także Zbigniewa Lewandowskiego oraz Karoliny Pernal. Przedstawienie utworów z ostatnich albumów tych artystów z wykorzystaniem bogatych, orkiestrowych faktur będzie wspaniałą okazją do zapoznania się z pięknem muzyki wrocławskich twórców.

Bartosz Pernal – puzonista, kompozytor i aranżer. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną we Wrocławiu w klasie puzonu jazzowego, a także studia w klasie kompozycji i aranżacji jazzowej na Akademii Muzycznej w Katowicach.

Jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów jazzowych, m.in.: Getxo Jazz Festival, Bucharest International Jazz Competition. Koncertował ze znakomitymi polskimi muzykami jazzowymi, m.in. Piotrem Baronem, Michałem Urbaniakiem, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Zbigniewem Namysłowskim, Krzysztofem Herdzinem, Cezarym Konradem, Henrykiem Miśkiewiczem, Piotrem Wojtasikiem, Maciejem Sikałą, Cezarym Gadziną, Maurycym Wójcińskim, Tomaszem Pruchnickim, Tomaszem Wendtem, Jakubem Olejnikiem, Przemysławem Jaroszem, Zbigniewem Lewandowskim, Urszulą Dudziak, Anną Serafińską, Kasią i Miką Urbaniak, Ewą Urygą, Stanisławem Soyką i Januszem Szromem.

Jako instrumentalista, kompozytor i aranżer prowadzi autorskie projekty regularnie realizując premierowe wykonania zarówno w obsadach orkiestrowych (Bartosz Pernal Orchestra), jak i kameralnych (Bartosz Pernal Sextet i Bartosz Pernal Quartet).

* Bilet VIP obejmuje:

  • najlepsze pod względem akustyki miejsce w sali koncertowej,
  • zestaw gadżetów festiwalowych,
  • poczęstunek w VIP Roomie (dostępny na godzinę przed wydarzeniem i godzinę po wydarzeniu).

Tegoroczna 57. edycja Jazzu nad Odrą potrwa od 15 do 19 września. Szczegółowy program jest dostępny na www.jazznadodra.pl.

 

- Czytaj także

p:39873