Login

Register

Login

Register

9.12.2021 Czwartek

Akademia Miejskiego Ogrodnika: „Floral extravaganza 4.0” – świąteczne warsztaty

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 9.12.2021
Godzina: 17:00
Wstęp: biletowany
Kup bilet: Kup/Rezerwuj
Cena biletu: 30 zł
Miejsce wydarzenia: Świdnicka 8B
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie
Rezerwacja biletów: https://bit.ly/AMO_warsztaty_świąteczne_9_XII_bilety

Warsztaty świąteczne w ramach Akademii Miejskiego Ogrodnika, fot. Marcin Szczygieł

Warsztaty świąteczne w ramach Akademii Miejskiego Ogrodnika, fot. Marcin Szczygieł

Kiedy:
grudzień 9, 2021@5:00 pm – 8:00 pm
2021-12-09T17:00:00+01:00
2021-12-09T20:00:00+01:00

Już po raz czwarty w historii Akademii Miejskiego Ogrodnika wraz z Panem Kwiaciarzem rzucimy się w wir przygotowania świątecznych dekoracji. Tym razem weźmiemy na warsztat to, o co fani spotkań w Barbarze prosili w listach do Świętego Mikołaja, czyli bożonarodzeniowe wianki!

Jak będą wyglądały SZŁOWE ŚWIĄTECZNE WARSZTATY?

W oparach zapachów żywicy, cynamonu czy suszonych owoców stworzymy małe arcydzieła, które będą dumnie ozdabiać Wasze stoły lub drzwi. Wykorzystamy zimozielone pędy, kolorowe wstążki, pióra, a wszystko zgodnie z zasadą zero waste. Pojawi się oczywiście jak zawsze królowa, czyli…. gwiazda betlejemska! Każdy uczestnik i uczestniczka warsztatów wykonają własny wianek, który zabiorą ze sobą do domu. Wszystkie niezbędne materiały będą dostępne na miejscu.

Jak dołączyć na świąteczną, estetyczno-roślinną ucztę?

Aby wziąć udział w warsztatach należy zakupić bilet w cenie 30 zł. Sprzedaż odbywa się stacjonarnie – czyli w kasie w Barbarze oraz online:

[link: https://bit.ly/AMO_warsztaty_świąteczne_9_XII_bilety] 

Warsztaty poprowadzi Filip Marek:

Ogrodnik, florysta, nauczyciel, fan permakultury. Od ponad 10 lat wykłada rośliny ozdobne i florystykę we Wrocławiu, Poznaniu i Opolu. Specjalizuje się w roślinnych scenografiach, aranżacjach wnętrz i nasadzeniach miejskich. Szkoli i egzaminuje przyszłych ogrodników, architektów krajobrazu i florystów.  Jest autorem cyklu spotkań wokół roślin „Akademia Miejskiego Ogrodnika” oraz kuratorem wystaw o tematyce związanej z historią polskiej florystyki. Nagrodzony przez Prezydenta Wrocławia tytułem „30 kreatywnych” w kategorii kultura/sztuka/dizajn. Od pięciu lat reaktywuje Wrocławskie Święto Kwiatów. Obecnie prowadzi szkołę florystyczną we Wrocławiu. Tworzy ogródki gastronomiczne i aranżuje roślinami przestrzeń znanych wrocławskich lokali gastronomicznych m.in. Czuła jest noc, AULA czy NAPA.

Więcej o cyklu:

Nie masz „ręki” do kwiatów? Nie wiesz jaką roślinę kupić do swojego mieszkania lub posadzić na działce, a może coś zaatakowało Twojego ulubionego zielonego towarzysza? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań odkryjesz podczas cyklu Akademia Miejskiego Ogrodnika!

W tym semestrze przypatrzymy się życiu roślin w wielkim mieście i powrócimy do ich korzeni, czyli uprawy. Jesienią warzywa niczym cztery singielki z Nowego Jorku poplotkują o swoim życiu na działkach i sytuacjach, jakie je spotykają z… ogrodnikami. Filip Marek opowie również o tym, które rośliny i w jaki sposób zasuszyć, aby móc jak najdłużej cieszyć się ich pięknem i właściwościami. Porozmawiamy także o roślinach w religii i kulturze. Wszystko w wyśmienitej atmosferze, okraszonej żartami Pana Kwiaciarza. Na koniec wisienka na torcie, czyli świąteczne, ekstrawaganckie warsztaty.

9.12, g. 17:00 | Floral extravaganza 4.0 | szałowe świąteczne warsztaty | bilety: 30 zł [link do zakupu: https://bit.ly/AMO_warsztaty_świąteczne_9_XII_bilety]

 

- Czytaj także

p:42375