Login

Register

Login

Register

15.02.2018 Czwartek

Akademia Miejskiego Ogrodnika: „Jak uprawiać zioła w domu?” – spotkanie i dyskusja

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 15.02.2018
Godzina: 17:00
Wstęp: wolny
Miejsce wydarzenia: Barbara
Świdnicka 8B
  zobacz na mapie

Akademia Miejskiego Ogrodnika - plakat

Na pierwszym po zimowej przerwie wykładzie poznamy najważniejsze gatunki i metody uprawy ziół w warunkach domowych. Dowiemy się też jak w prosty i skuteczny sposób wyhodować te pachnące rośliny. 

Wykorzystanie ziół w kuchni staje się coraz bardziej popularne. Obok suszonych, wciąż zwiększa się oferta tych świeżych – uprawianych w doniczkach, które często znajdują miejsce na balkonach i parapetach naszych mieszkań. Na pierwszym w tym roku wykładzie poznamy najważniejsze gatunki i metody uprawy ziół w warunkach domowych. Dowiemy się też jak w prosty i skuteczny sposób wyhodować te pachnące rośliny. Dodatkowo poznamy nietypowe przepisy na ich wykorzystanie w kuchni.

Akademia Miejskiego Ogrodnika to cykl spotkań wokół tematów roślinnych. Podczas zajęć poznajemy podstawowe zagadnienia z zakresu doboru roślin, chorób i szkodników roślin ozdobnych, projektowania przydomowych rabat czy wykonywania kompozycji florystycznych. Na spotkaniach dzielimy się sadzonkami, nasionami i sposobami na obłaskawienie ulubionych roślin. Część teoretyczna często wsparta jest warsztatem, który dopełnia i rozwija każde spotkanie. Umiejętności do pracy z roślinami nie są konieczne.

Spotkania prowadzi Filip Marek – ogrodnik, florysta, nauczyciel. Wykłada rośliny ozdobne i florystykę we Wrocławiu, Opolu i Poznaniu. Specjalizuje się w roślinnych scenografiach, aranżacjach wnętrz i nasadzeniach miejskich. Współpracuje z najważniejszymi polskimi projektantami mody.

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
25.02.2018
Prometeusz – spektakl akrobatyczno-taneczny Impart
sala teatralna
Mazowiecka 17
Zobacz na mapie
2.03.2018
Noam Vazana – koncert Impart
sala kameralna
Mazowiecka 17
Wrocław
Zobacz na mapie
15.0316.03.2018
AIR Wro Talks 3.0 Barbara
Świdnicka 8B
Zobacz na mapie

FreshMail.pl