Login

Register

Login

Register

15.02.2018 Czwartek

Akademia Miejskiego Ogrodnika: „Jak uprawiać zioła w domu?” – spotkanie i dyskusja

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 15.02.2018
Godzina: 17:00
Wstęp: wolny
Miejsce wydarzenia: Barbara
Świdnicka 8B
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

Akademia Miejskiego Ogrodnika - plakat

Kiedy:
Luty 15, 2018@5:00 pm – 8:00 pm
2018-02-15T17:00:00+01:00
2018-02-15T20:00:00+01:00

Na pierwszym po zimowej przerwie wykładzie poznamy najważniejsze gatunki i metody uprawy ziół w warunkach domowych. Dowiemy się też jak w prosty i skuteczny sposób wyhodować te pachnące rośliny. 

Wykorzystanie ziół w kuchni staje się coraz bardziej popularne. Obok suszonych, wciąż zwiększa się oferta tych świeżych – uprawianych w doniczkach, które często znajdują miejsce na balkonach i parapetach naszych mieszkań. Na pierwszym w tym roku wykładzie poznamy najważniejsze gatunki i metody uprawy ziół w warunkach domowych. Dowiemy się też jak w prosty i skuteczny sposób wyhodować te pachnące rośliny. Dodatkowo poznamy nietypowe przepisy na ich wykorzystanie w kuchni.

Akademia Miejskiego Ogrodnika to cykl spotkań wokół tematów roślinnych. Podczas zajęć poznajemy podstawowe zagadnienia z zakresu doboru roślin, chorób i szkodników roślin ozdobnych, projektowania przydomowych rabat czy wykonywania kompozycji florystycznych. Na spotkaniach dzielimy się sadzonkami, nasionami i sposobami na obłaskawienie ulubionych roślin. Część teoretyczna często wsparta jest warsztatem, który dopełnia i rozwija każde spotkanie. Umiejętności do pracy z roślinami nie są konieczne.

Spotkania prowadzi Filip Marek – ogrodnik, florysta, nauczyciel. Wykłada rośliny ozdobne i florystykę we Wrocławiu, Opolu i Poznaniu. Specjalizuje się w roślinnych scenografiach, aranżacjach wnętrz i nasadzeniach miejskich. Współpracuje z najważniejszymi polskimi projektantami mody.

- Czytaj także

p:2284