Login
Register

Login
Register

11.10.2018 Czwartek

Akademia Miejskiego Ogrodnika: Prędzej mi kaktus wyrośnie – spotkanie

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 11.10.2018
Godzina: 17:00
Wstęp: wolny
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

Kiedy:
Październik 11, 2018@5:00 pm – 8:00 pm
2018-10-11T17:00:00+02:00
2018-10-11T20:00:00+02:00

Kaktusy i sukulenty – niezwykli mieszkańcy pustyń i mocno nasłonecznionych terenów. Obecnie jedne z najmodniejszych roślin wykorzystywanych w dekoracji wnętrz czy we florystyce ślubnej. Czy te ciekawe w kształcie rośliny można uprawiać w domu? A jeżeli tak to jak? Czy można podlewać kaktusy ? Czy kaktusy kwitną? Czy aby na pewno kaktus ma kolce? Na to i inne pytania odpowiemy sobie podczas październikowej Akademii Miejskiego Ogrodnika, która tym razem zamieni się w spotkanie miłośników kaktusów – tych doświadczonych i tych całkiem zielonych.

Za streaming dziękujemy PIK.wroclaw.pl.

 

Akademia Miejskiego Ogrodnika:

Nie masz „ręki” do kwiatów? Nie wiesz jaką roślinę kupić do swojego mieszkania lub posadzić na działce, a może coś zaatakowało Twojego ulubionego zielonego towarzysza? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań odkryjesz podczas Akademii Miejskiego Ogrodnika!

Na zajęciach poznasz podstawowe zagadnienia z zakresu doboru roślin, chorób i szkodników roślin ozdobnych. Zagłębisz się również w różnorodny świat kaktusów oraz sukulentów, odkryjesz niebezpieczną stronę niektórych gatunków, a podczas grudniowych warsztatów stworzysz kompozycje z gwiazdą betlejemską w roli głównej.

 

Program cyklu:

11.10 – Prędzej mi kaktus wyrośnie
wykład i rozmowa: Odkryj niezwykły świat uprawy kaktusów i sukulentów

15.11 – Zabójcze rośliny, trujące piękności
wykład i rozmowa: Sprawdź, czy rośliny rosnące w Twoim mieszkaniu lub ogrodzie nie są przypadkiem niebezpieczne

6.12 – Prawdziwa gwiazda jest tylko jedna

wykład i warsztaty: Poczuj magię świąt i stwórz kompozycje z gwiazdą betlejemską w roli głównej / zapisy: sadzimy@strefakultury.pl

Twórcą cyklu jest Filip Marek – ogrodnik, florysta, nauczyciel. Wykłada rośliny ozdobne i florystykę we Wrocławiu, Opolu i Poznaniu. Specjalizuje się w roślinnych scenografiach, aranżacjach wnętrz i nasadzeniach miejskich. Współpracuje z najważniejszymi polskimi projektantami mody.

- Czytaj także

p:13165