7.10.2021 Czwartek

październik 7, 2021@5:00 pm – 6:00 pm
2021-10-07T17:00:00+02:00
2021-10-07T18:00:00+02:00

Jesienią kwiaty przekwitają, zieleń nie jest już tak soczysta jak w pełni lata, a pomarańczowe liście opadają z drzew na chodniki. Czy to oznacza, że miejscy ogrodnicy również zapadają powoli w sen? Wcale nie! Jednym ze sposobów na cieszenie się kwiatowym pięknem przez cały rok jest suszenie.

Które rośliny można poddać temu procesowi? Jak się za to zabrać? Jakie kompozycje z nich wyczarować? O tym wszystkim opowie Pan Kwiaciarz, czyli Filip Marek, podczas październikowego wykładu w ramach Akademii Miejskiego Ogrodnika.

Spotkania i warsztaty powróciły do Barbary, zapraszamy do sprawdzenia programu kulturalnego tej jesieni!

Dołącz do spotkania z Panem Kwiaciarzem!

Wstęp na wydarzenie jest wolny, jednak z uwagi na wspólne bezpieczeństwo na spotkanie obowiązują zapisy, wypełnij formularz

Kwiatuszki, jeśli nie uda Wam się zarezerwować miejsc (ograniczona liczba), mamy dobrą wiadomość – spotkanie będziemy relacjonować w formie transmisji live na FB Barbary i Strefy Kultury Wrocław, dlatego czekamy również na Wasze pytania, które będzie można zadawać w komentarzach!

Ważne, całe spotkanie będzie symultanicznie tłumaczone na Polski Język Migowy!

Wykład poprowadzi Pan Kwiaciarz, czyli Filip Marek – ogrodnik, florysta, nauczyciel, fan permakultury. Od ponad 10 lat wykłada rośliny ozdobne i florystykę we Wrocławiu, Poznaniu i Opolu. Specjalizuje się w roślinnych scenografiach, aranżacjach wnętrz i nasadzeniach miejskich. Szkoli i egzaminuje przyszłych ogrodników, architektów krajobrazu i florystów.  Jest autorem cyklu spotkań wokół roślin „Akademia Miejskiego Ogrodnika” oraz kuratorem wystaw o tematyce związanej z historią polskiej florystyki.

Więcej o cyklu:

W jesienne, czwartkowe wieczory przypatrzymy się życiu roślin w wielkim mieście i powrócimy do ich korzeni, czyli uprawy. Jesienią warzywa niczym cztery singielki z Nowego Jorku poplotkują o swoim życiu na działkach i sytuacjach, jakie je spotykają z… ogrodnikami. Filip Marek opowie również o tym, które rośliny i w jaki sposób zasuszyć, aby móc jak najdłużej cieszyć się ich pięknem i właściwościami. Porozmawiamy także o roślinach w religii i kulturze. Wszystko w wyśmienitej atmosferze, okraszonej żartami Pana Kwiaciarza. Na koniec wisienka na torcie, czyli świąteczne, ekstrawaganckie warsztaty.

Program:

7.10 | Susz a beautiful + tłumaczenie na PJM | zapisz się! wypełnij formularz
wykład o suszeniu roślin
18.11 | O cnotach roślinnych | zapisy od 4.11
wykład o roślinach w kulturze i religiach
9.12 | Floral extravaganza 4.0 | sprzedaż biletów od 25.11
szałowe świąteczne warsztaty

Może będziecie zainteresowani również jednym z pozostałych cykli, które odbywają się w Barbarze? Sprawdźcie je TUTAJ.