7.04.2024 Niedziela

Anna Wyszkoni – „Oprócz błękitnego nieba”. Tribute to Marek Jackowski – koncert

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 7.04.2024
Godzina: 19:00
Wstęp: biletowany
Kup bilet: Kup/Rezerwuj
Cena biletu: Przedsprzedaż: 130 zł (do 4 września)
Sprzedaż regularna: 140 zł
Miejsce wydarzenia: Impart Centrum, ul. Piłsudskiego 19
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

fot. Zija_Pioro

Kiedy:
kwiecień 7, 2024@7:00 pm – 8:00 pm
2024-04-07T19:00:00+02:00
2024-04-07T20:00:00+02:00

UWAGA! Koncert został przeniesiony na 7 kwietnia 2024. Zakupione bilety zachowują ważność. 

Jeśli nie odpowiada Państwu nowa data koncertu, prosimy o kontakt pod adresem: bow@strefakultury.pl. W przypadku biletów zakupionych on-line poprzez stronę www.strefakultury.pl w treści maila należy podać numeru ID transakcji oraz imię i nazwisko kupującego. Bilety zakupione stacjonarnie w kasie Impart Centrum należy zwrócić w miejscu zakupu.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności. 

 

W kwietniu na scenie Impart Centrum Anna Wyszkoni uczci pamięć jednego z najwybitniejszych twórców w historii polskiej muzyki.

W maju tego roku minęła 10. rocznica śmierci Marka Jackowskiego, założyciela zespołu Maanam. Anna Wyszkoni wraz ze swoim zespołem postanowiła nagrać album z Jego repertuarem połączony z trasą koncertową „Oprócz błękitnego nieba”.

Marek Jackowski podczas 30-letniej kariery artystycznej skomponował ponad sto piosenek, z których co najmniej kilkanaście trafiło do kanonu polskiej muzyki. Anna Wyszkoni współpracowała z Markiem Jackowskim w ostatnich latach Jego życia, a dziś przypomina Jego twórczość w nowej, zaskakującej odsłonie.

Na płycie „Wyszkoni / Jackowski” nie zabraknie najważniejszych i najbardziej znanych piosenek artysty, m.in.: „Oprócz błękitnego nieba”, „Kocham Cię kochanie moje”, „To tylko tango”, „Szare miraże”, „Lucciola”, „Lipstick On The Glass”, a podczas koncertów wokalistka zaprezentuje szerszy i bardziej przekrojowy repertuar Jackowskiego i Maanamu.

Warto podkreślić, że Anna Wyszkoni weszła w 2023 rok z nowym albumem „Z cegieł i łez”, który jest jej piątym solowym wydawnictwem. W ciągu 27 lat działalności artystycznej wydała ich łącznie dwanaście. Współpracowała z wieloma polskimi artystami, Marek Jackowski był jednym z najważniejszych na jej muzycznej drodze. Jemu właśnie poświęciła swój kolejny album „10” oraz nadchodzącą trasę koncertową.

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej