12.03.2023 Niedziela

FIRLEJ DZIECIOM: spektakl „Licho nie śpi”

Data: 12.03.2023
Cena biletu: 25 zł
Miejsce wydarzenia: Firlej, ul. Grabiszyńska 56
marzec 12, 2023@12:00 pm – 1:00 pm
2023-03-12T12:00:00+01:00
2023-03-12T13:00:00+01:00

Pełen figli spektakl pod tytułem „Licho nie śpi”!

Cykl FIRLEJ DZIECIOM oraz Teatr Uszyty zapraszają 12 marca do nowej lokalizacji Strefy Kultury Wrocław na brzęczący, trzeszczący i zabawny spektakl o Czarnym Lichu, które nigdy nie śpi. Wydarzenie odbędzie się w Firleju przy ulicy Grabiszyńskiej 56.

Spektakl pełen brzęczących garnków, porzekadeł, zabobonów, trzeszczących skrzypiec i zabawnych rymów, przy udziale instrumentów jarmarcznych. Inspiracją do jego stworzenia była książka Agnieszki Taborskiej pt. „ Licho i inni”. Zaprezentowano go po raz pierwszy  na Festiwalu Conrada w Krakowie w 2016 roku.

Ważnym elementem przedstawienia jest teatr cieni, który wprowadza widza w niezwykły świat rusałek, skrzatów i innych lich. Bohaterem opowieści jest postać Czarnego Licha, który lubi płatać różne figle i sprawiać kłopoty, ale o tym sza, bo – licho nie śpi…

Reżyseria, scenografia, scenariusz, obsada: Katarzyna Kopczyk i Andrzej Kopczyk

Muzyka: Andrzej Kopczyk

FIRLEJ DZIECIOM to zainicjowany w 2023 cykl wyjątkowych spektakli, których nie da się zobaczyć w komercyjnych teatrach, prezentujących wysokie walory artystyczne i edukacyjne. Repertuar cyklu tworzą przedstawienia wybranych zespołów teatralnych z całej Polski. Najmłodsi widzowie mają okazję zapoznać się z różnymi technikami lalkowymi, formami scenicznymi, często z udziałem przedmiotów codziennego użytku, które ożywając w rękach aktorów snują swoje historie rozbudzając dziecięcą wyobraźnię i tworząc przekaz dotyczący norm i wartości. Nie brakuje wśród nich opowieści o współczesnym świecie, przełożonych na język dzieci. Swoje korzenie cykl budował pod nazwą IMPART DZIECIOM, a spektakle systematycznie pokazywane były na scenie przy ul. Mazowieckiej 17. W 2023 roku przyszła pora na rozwój. Wydarzenia odbywają się także na scenie w Firleju, który stał się częścią Strefy Kultury Wrocław.

Wiek dzieci:  5+