19.03.2023 Niedziela

FIRLEJ DZIECIOM: spektakl „Niekończąca się historia”

Data: 19.03.2023
Cena biletu: 25 zł
Miejsce wydarzenia: Firlej, ul. Grabiszyńska 56

Wiek dzieci : 5+
marzec 19, 2023@12:00 pm – 1:00 pm
2023-03-19T12:00:00+01:00
2023-03-19T13:00:00+01:00

Teatr Rawa zaprezentuje w Firleju spektakl familijny z gatunku fantastyki pod tytułem „Niekończąca się historia”!

Cykl FIRLEJ DZIECIOM zaprasza 19 marca do nowej lokalizacji Strefy Kultury Wrocław na porywającą opowieść o potędze wyobraźni i  podróż w nieznane podczas spektaklu „Niekończąca się historia”. Spektakl odbędzie się w Firleju przy ulicy Grabiszyńskiej 56.

Władczyni Fantazjany, cudownej krainy marzeń, zapada na dziwną chorobę. Nikt nie umie jej wyleczyć. Posłańcy z najdalszych zakątków imperium, przynoszą Dziecięcej Cesarzowej, przerażającą wiadomość: Fantazjana jest w niebezpieczeństwie! Pochłania ją Nicość!

Czy Atreju, chłopiec, któremu powierzono misję Wielkiego Poszukiwania, odnajdzie lekarstwo i uratuje świat? Czego doświadczycie? Wspaniała opowieść o zaufaniu, odwadze i potędze wyobraźni.

Spektakl familijny z gatunku fantastyki, który przypadnie do gustu zarówno dzieciom jak i fanom wybitnej literatury oraz tym, którzy w dzieciństwie z wypiekami na twarzach wychodzili z kin, nucąc słynną piosenkę Limahla i marzyli o dalekich podróżach, w nieznane światy na grzbiecie Fuchura – smoka szczęścia.

Premiera „Niekończącej się historii” miała miejsce 24.11.2018 na scenie Teatru Gry i Ludzie w Katowicach.

autor: Michael Ende
autor przekładu: Ryszard Wojnakowski
adaptacja: Ewa Kubiak i Hubert Bronicki
reżyseria: Ewa Kubiak
scenografia: Katarzyna Majchrzak-Żelazo, Bartosz Socha, Maciej Nogieć
muzyka: FURTEK
realizacja światło/dźwięk: Maciej Dziaczko
produkcja: Teatr Rawa
wsparcie budżetowe premiery: Miasto Katowice, Samorząd Woj. Śląskiego
występuje: Hubert Bronicki

FIRLEJ DZIECIOM to zainicjowany w 2023 cykl wyjątkowych spektakli, których nie da się zobaczyć w komercyjnych teatrach, prezentujących wysokie walory artystyczne i edukacyjne. Repertuar cyklu tworzą przedstawienia wybranych zespołów teatralnych z całej Polski. Najmłodsi widzowie mają okazję zapoznać się z różnymi technikami lalkowymi, formami scenicznymi, często z udziałem przedmiotów codziennego użytku, które ożywając w rękach aktorów snują swoje historie rozbudzając dziecięcą wyobraźnię i tworząc przekaz dotyczący norm i wartości. Nie brakuje wśród nich opowieści o współczesnym świecie, przełożonych na język dzieci. Swoje korzenie cykl budował pod nazwą IMPART DZIECIOM, a spektakle systematycznie pokazywane były na scenie przy ul. Mazowieckiej 17. W 2023 roku przyszła pora na rozwój. Wydarzenia odbywają się także na scenie w Firleju, który stał się częścią Strefy Kultury Wrocław.

Wiek dzieci : 5+