Login

Register

Login

Register

20.06.2018 Środa

Praktycy kultury: Fundraising w praktyce menedżera kultury

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 20.06.2018
Godzina: 16:00
Wstęp: wolny
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie
Kiedy:
Czerwiec 20, 2018@4:00 pm – 6:30 pm
2018-06-20T16:00:00+02:00
2018-06-20T18:30:00+02:00

Finansowanie kultury wciąż pozostaje jednym z głównych tematów debaty publicznej, zarówno wśród przedstawicieli instytucji i sektora pozarządowego, jak i operatorów niezależnych. Tradycyjne formy wspierania kultury, oparte głównie na środkach publicznych, zdają się dezaktualizować i czas najwyższy poszukać alternatyw. 20 czerwca zapraszamy więc do Recepcji na kolejny warsztat w ramach programu „Praktycy Kultury”, tym razem związany z różnymi formami fundraisingu.

Jak tworzyć budżety projektów i w jaki sposób z nimi pracować? O czym należy pamiętać przygotowując je? W jaki sposób przygotować efektywną strategię pozyskiwania środków spoza źródeł publicznych? Jak korzystać z mecenatu kultury, sponsoringu i fundraisingu online? Liczą się pomysł, nowatorska koncepcja i kreatywne podejście! Zaprezentujemy więc przykłady najbardziej inspirujących praktyk finansowania kultury w Polsce i na świecie, wskażemy najważniejsze aspekty pracy z budżetem, a przede wszystkim przedstawimy alternatywne źródła wsparcia działań kulturotwórczych. Warsztat jest adresowany do osób pracujących w sektorze kultury, menedżerów i organizatorów wydarzeń kulturalnych, organizatorów projektów kulturalno – społecznych, w tym zwłaszcza do osób które odpowiadają za pozyskiwanie środków finansowych na te realizacje.

Warsztaty prowadzone są w języku angielskim, a udział w nich jest darmowy po dokonaniu uprzedniej rejestracji na adres e-mail: praktycykultury@strefakultury.pl. Zgłoszenie chęci udziału w warsztatach jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych i wykorzystaniem wizerunku uczestników w ramach programu „Praktycy Kultury” – [Praktycy Kultury – dane osobowe.] [Zgoda na wykorzystanie wizerunku – Praktycy Kultury].

Więcej TUTAJ

 

- Czytaj także

p:10890