7.04.2020 Wtorek

2020-04-07T19:30:00+02:00
2020-04-07T21:00:00+02:00

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że koncert THE MUSIC OF ENNIO MORRICONE zaplanowany na 7 kwietnia zostaje przeniesiony na 12 października.

Zakupione bilety zachowują ważność.

Jeśli nie odpowiada Państwu nowy termin koncertu, prosimy o zwrot biletów do 30 czerwca, na poniższych zasadach:

Uprzejmie informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację kasy biletowe i infopunkt w Barbarze ( ul. Świdnicka 8 b) oraz Imparcie ( ul. Mazowiecka 17 ) są tymczasowo zamknięte. Po ich ponownym otwarciu zwrotu biletów będzie można dokonać osobiście.

– bilety zakupione on-line poprzez stronę www.strefakultury.pl
prosimy o wysłanie maila na adres: bow@strefakultury.pl w tytule wpisując „zwrot biletów”, a w treści podając: imię i nazwisko kupującego, nazwę wydarzenia oraz numer ID transakcji.

– bilety zakupione on-line poprzez inne portale biletowe, prosimy o kontakt z właściwą bileterią

– bilety zakupione stacjonarnie w kasie Impartu i Barbary kartą lub gotówką
umożliwiamy Państwu zwrot w trybie on-line. Na adres: bow@strefakultury.pl prosimy o wysłanie:
stosownego formularza (do pobrania tutaj)
wyraźnego zdjęcia biletów
paragonu w formacie PDF lub JPG.

Z góry dziękujemy za wyrozumiałość.

_______________________

Ethno Jazz Festival zaprasza na koncert The Music of Ennio Morricone w wykonaniu znakomitej żeńskiej orkiestry kameralnej Ensemble Le Muse z Włoch z gościnnym udziałem Susanny Rigacci – oficjalnej sopranistki Maestro Ennio Morricone.

Koncert odbędzie się 7 kwietnia w sali teatralnej Impartu.

Wspaniałą muzykę ilustrować będą fragmenty filmów i zdjęcia wyświetlane na ekranie, a każdy utwór wzbogacony będzie o anegdoty, ciekawostki i informacje biograficzne z życia Ennio Morricone opowiadane przez dyrygenta Maestro Andrea Albertiniego.

Zespół Le Muse pod batutą Maestro Andrei Albertiniego oddaje hołd Ennio Morricone grając jego starannie wyselekcjonowane utwory, które należą do tych najbardziej znanych.

Ennio Morricone skomponował ścieżki dźwiękowe do ponad 500 filmów, z których wiele weszło do historii światowego kina.

W 2007 roku Ennio Morricone otrzymał nagrodę Academy Honorary Award za wkład w sztukę muzyki filmowej.
Najważniejszą nagrodę Oskara otrzymał w 2016 roku za ścieżkę dźwiękową dla filmu Quentina Tarantino „Nienawistna ósemka”.

Do innych osiągnięć kompozytora należą trzy nagrody Grammy, trzy Złote Globy, sześć nagród BAFTA, dwie Europejskie Nagrody Filmowe oraz wiele innych.

Podczas wrocławskiego koncertu usłyszymy między innymi muzykę z filmów:

„Cinema Paradiso”, „1900: Człowiek legenda”, „Za garść dolarów”, „Pewnego razu na Dzikim Zachodzie”, „Dawno temu w Ameryce”, „Za kilka dolarów więcej”, „Dobry, zły i brzydki”, „Misja”, „Malena” oraz „Nienawistna ósemka”.