20.06.2018 Środa

czerwiec 20, 2018@5:00 pm – 8:00 pm
2018-06-20T17:00:00+02:00
2018-06-20T20:00:00+02:00

Natura jest jednym z najwspanialszych źródeł inspiracji dla człowieka. Podziwiamy jej harmonię, bogactwo i majestat. Drzewa iglaste i liściaste. Szyszki, mchy, grzyby, rysie, bobry, żubry, sarny, bobry, lisy, sowy oraz ich dzielni obrońcy będą bohaterami tego spotkania.

Przy wspólnym stole będziemy mogli porozmawiać o tym w jaki sposób możemy chronić las oraz jego mieszkańców. Początek lata przywitamy zatem haftami z motywami leśnymi. Będzie to także okazja do tego by potrenować ściegi dekoracyjne przed i za igłą.

Jeżeli jestem sam w lesie, nie może mnie spotkać żadna podłość, nie mogę usłyszeć kłamstwa ani świstu bata.

Ryszard Kapuściński

Cykl Haftujemy jest otwarty dla wszystkich, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności lub nauczyć się czegoś nowego. W trakcie zajęć poruszane są takie tematy jak ściegi gobelinowe, naprawy ubrań, a nawet haftowanie transparentów. Poznamy zarówno współczesne jak i tradycyjne techniki, literaturę specjalistyczną i konteksty funkcjonowania haftu we współczesnym świecie.

Zajęcia prowadzi Olga Budzan – absolwentka kierunków etnologia i antropologia na Uniwersytecie Wrocławskim oraz projektowania tkanin na Gerrit Rietveld Academie w Amsterdamie. Na co dzień zajmuje się ilustracją oraz szeroko pojętym rzemiosłem.

To ostatnie wydrzeniz cyklu przed wakacjami.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Zapisy dwa tygodnie przed wydarzeniem: haftujemy@strefakultury.pl