Login

Register

Login

Register

6.11.2021 Sobota

Opowieści z osiedli – sezon 2: “Imię Różanki” – premiera odcinka

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 6.11.2021
Godzina: 11:00
Wstęp: wolny
Miejsce wydarzenia: Różanka
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

Różanka_Fot. Juliusz Migdziński

Kiedy:
listopad 6, 2021@11:00 am – 11:30 am
2021-11-06T11:00:00+01:00
2021-11-06T11:30:00+01:00

Jak szybko jeździła kolejka wąskotorowa, której stacja była na Różance? Gdzie rozgrywała mecze drużyna Alemannia Breslau? W jakim miejscu znajdowała się pierwsza w Polsce fabryka komputerów? W trzecim odcinku Szymon postara się odpowiedzieć na powyższe pytania, ale zabierze Was też nad Odrę i do byłej fabryki makaronów. Nie zabraknie wątku architektonicznego, a nawet kryminalnego! “Imię Różanki” zapamiętacie na długo.

Imię Różanki

“Imię Różanki” to trzeci odcinek serialowej superprodukcji “Opowieści z osiedli” – sezon 2, podczas której wraz z Szymonem Maraszewskim poznajemy same najciekawsze historie, najbardziej zielone zakątki, najsłynniejsze postaci, miejsca nieznane i wyjątkowe – sekrety trzech wrocławskich osiedli bez wychodzenia z domu! Tym razem zabieramy Was w podróż po osiedlach: Gajowice, Huby oraz Różanka. A na deser czeka odcinek specjalny:  wizyta wśród wyjątkowych miejsc zielonych na każdym z tych osiedli.

Trzeci epizod serialu “Opowiesci z osiedli” – sezon 2 możecie obejrzeć na kanale YouTube Strefa Kultury Wrocław lub na Facebooku Sąsiadujemy  oraz na wydarzeniu “Opowieści z osiedli” – sezon 2.

Opowieści z osiedli – sezon 2

W ubiegłym roku chcąc umożliwić Wam bezpieczne poznawanie wrocławskich osiedli w okresie pandemii przygotowaliśmy miniserial, w którym Szymon oprowadzał po Przedmieściu Oławskim, Brochowie, Kleczkowie i Ołbinie. Zachęceni spektakularnym sukcesem tej produkcji i serią propozycji aktorskich dla Szymona  zdecydowaliśmy się na jego kontynuację na osiedlach, które od 2021 roku stały się miejscem naszych sąsiedzkich działań.

Poznajcie z nami Różankę, Huby i Gajowice bez wychodzenie z domu! Jednocześnie bardzo zachęcamy do samodzielnego zapuszczenia się w te rejony, gdzie „Opowieści z osiedli” – sezon 2, mogą być dla Was podstawą do zwiedzania i zbierania informacji o charakterze tych miejsc „w realu” 

Odcinki trwają około 20 minut. W każdym z nich udajemy się na wycieczkę po innym osiedlu i w każdym towarzyszy nam inny motyw przewodni. 

PROGRAM TV 

  • odcinek 1: Z Okno na Gajowice – oglądaj od 23 października | 11:00
  • odcinek 2: Huby nie płaczą – oglądaj od 30 października |11:00
  • odcinek 3: Imię Różanki – oglądaj od 6 listopada |11:00
  • odcinek 4: W pogoni za zielenią – oglądaj od 13 listopada |11:00

Gospodarzem serialu jest wyjątkowy Szymon Maraszewski. Nasz przewodnik jest absolwentem filozofii, autorem książki „Wrocław. Miasto jest Twoje!”, jest także licencjonowanym przewodnikiem wrocławskim, współpracującym z Free Walkative TOUR Wroclaw. W ramach Sąsiadujemy i „Wrocław – wejście od podwórza” od kilku lat prowadzi nas przez osiedlowe zakątki podczas serii sąsiedzkich i podwórkowych spacerów. Po wyjątkowo udanym debiucie w roku poprzednim, wraca przed kamerę jako prowadzący naszego serialu na specjalne zaproszenie Sąsiadujemy! 

Partnerami cyklu „Opowieści z osiedli” – sezon 2 są: Rada Osiedla Gajowice, Rada Osiedla Huby, Rada Osiedla Karłowice-Różanka oraz Miasto Wrocław.

Dołączcie do naszego wydarzenia na Facebooku  “Opowieści z osiedli” – sezon 2

- Czytaj także

p:41728