14.10.2020 Środa

Spotkanie z rezydentami AIR Modernism

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 14.10.2020
Godzina: 18:00
Wstęp: wolny
Miejsce wydarzenia: Fandom, Plac Grunwaldzki 6
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

Fandom, fot. Diana Felber

Rezydenci projektu AIR Modernism, fot, Katarzyna Zielińska

Kiedy:
październik 14, 2020@6:00 pm – 8:00 pm
2020-10-14T18:00:00+02:00
2020-10-14T20:00:00+02:00
Strefa Kultury Wrocław zaprasza na spotkanie z uczestnikami rezydencji AIR Modernism, będące podsumowaniem ich dotychczasowych badań nad wrocławskim modernizmem. Wydarzenie oficjalnie kończy miesięczny pobyt zagranicznych rezydentów we Wrocławiu. Artist talk rozpocznie się punktualnie o 18:00, w środę 14 października, w Fandomie. 
 

Notatki o wrocławskim modernizmie

Trzy projekty: Diany Felber (Niemcy), Levana Asabashvili (Gruzja) i Marty Smektały (Polska), choć pod wieloma względami różne, zwracają uwagę na to, jak badać tkankę miejską w niełatwych czasach. Rezydenci odwiedzili najważniejsze punkty architektury modernistycznej na mapie Wrocławia, pracowali z archiwaliami i mimo pandemicznych trudności, uczestniczyli w miejskich spacerach, pokazach kinowych w ramach festiwalu MIASTOmovie czy wydarzeniach organizowanych przez lokalne instytucje. Zachęcamy do rozmowy z rezydentami o ich pobycie we Wrocławiu i o tym w jaki sposób wykorzystali i wykorzystają zgromadzone przez kilka tygodni informacje.
 

Zapisy i higiena spotkania

Rozmowa prowadzona będzie w języku angielskim. Prosimy o zachowanie środków ostrożności, noszenie maseczek i dezynfekcję rąk podczas spotkania. Wstęp jest wolny, jednak z uwagi na nasze wspólne bezpieczeństwo i ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy. Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o wiadomość z imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu na adres e-mail: airwro@strefakultury.pl.

Biorąc pod uwagę ograniczoną liczbę dostępnych miejsc postanowiliśmy relacjonować spotkanie w formie transmisji live na FB AIR Wro. Czekamy również na Wasze pytania, które będzie można zadawać w komentarzach. 

AIR Modernism 

Międzynarodowy i partnerski projekt rezydencyjny, koncentruje się na interdyscyplinarnym podejściu do modernizmu. Celem rezydencji jest mapowanie tego, w jaki sposób Wrocław, Chemnitz i Tbilisi odzwierciedlały idee paneuropejskie tj. modernizm, jaki był ich status dawniej a jaki jest dziś oraz jak zmiany czasu i przestrzeni (Wschód / Zachód) wpłynęły na modernizm i jego postrzeganie? Rezydencja ma również sieciować polskie, niemieckie i gruzińskie środowiska i instytucje artystyczne. Wybrani rezydenci mieli możliwość przeprowadzenia badania terenowego, na podstawie którego stworzyli własne notatki badawcze / artystyczne / kreacyjne. Projekt został zrealizowany we współpracy Strefy Kultury Wrocław z Miastem Chemnitz ubiegającym się o tytuł ESK 2025, Kunstsammlungen Chemnitz oraz Tbilisi Architecture Biennial i będzie rozwijany do 2025 roku.

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej