5.03.2023 Niedziela

[WEEKEND OTWARCIA] FIRLEJ DZIECIOM: spektakl „Karmelek”

Data: 5.03.2023
Cena biletu: 25 zł
Miejsce wydarzenia: Firlej, ul. Grabiszyńska 56
marzec 5, 2023@12:00 pm – 1:00 pm
2023-03-05T12:00:00+01:00
2023-03-05T13:00:00+01:00

Familijny spektakl Zdrojowego Teatru Animacji pod tytułem „Karmelek” podczas weekendu otwarcia!

FIRLEJ DZIECIOM zaprasza 5 marca w weekend otwarcia na pełną humoru opowieść o małym, słodkim kundelku, która w przystępny sposób ukazuje, że przyjaźń, oddanie i wierność są więcej warte niż materialne dobra. Cykl, który jest gałęzią dobrze znanego już IMPART DZIECIOM zyskał nową lokalizację. Od marca wydarzenia cyklicznie odbywać się będą także w Firleju przy ulicy Grabiszyńskiej 56.

Karmelek to – jak pisze autorka tekstu –„Piesek. Malutki. Wiejski Kundelek. Lecz jaki słodki!…”

Nasz bohater żyje w wiejskiej zagrodzie, w której każdy ma swoje zadania i obowiązki. Karmelek też chciałby być potrzebny. Próbując znaleźć cel w życiu szczeniak przeżywa kolejne rozczarowania. Krowa uświadamia mu, że pies nie może dawać mleka; dzięki owcy pojmuje, że z jego sierści nie uprzędzie się wełny; a kura nie pozwala, by szczeniak wysiedział choć jedno jajko. Dopiero kogut zgadza się, aby kundelek wyręczył go w porannym budzeniu. Doprowadza to do małej katastrofy, bo piesek nie umie piać, więc wszyscy następnego dnia… śpią do południa. Karmelek jest zrozpaczony, gdyż czuje się niepotrzebny i gorszy od innych zwierząt. Dopiero gospodarz wyjaśnia mu, że łącząca ich przyjaźń, jest najcenniejszym darem, którym obdarza go Karmelek.

Prosta, napisana wierszem sztuka, adresowana do najmłodszych widzów, pełna humoru i działań w które wciągana jest publiczność, w niezwykle przystępny sposób ukazuje, że przyjaźń, oddanie i wierność są więcej warte niż materialne dobra.

autor: Marta Guśniowska

reżyseria: Bogdan Nauka

scenografia: Monika Pasternak, Marzena Pliszka

występują: Dorota Fluder-Głowacka, Diana Jonkisz, Sławomir Mozolewski

FIRLEJ DZIECIOM to zainicjowany w 2023 cykl wyjątkowych spektakli, których nie da się zobaczyć w komercyjnych teatrach, prezentujących wysokie walory artystyczne i edukacyjne. Repertuar cyklu tworzą przedstawienia wybranych zespołów teatralnych z całej Polski. Najmłodsi widzowie mają okazję zapoznać się z różnymi technikami lalkowymi, formami scenicznymi, często z udziałem przedmiotów codziennego użytku, które ożywając w rękach aktorów snują swoje historie rozbudzając dziecięcą wyobraźnię i tworząc przekaz dotyczący norm i wartości. Nie brakuje wśród nich opowieści o współczesnym świecie, przełożonych na język dzieci. Swoje korzenie cykl budował pod nazwą IMPART DZIECIOM, a spektakle systematycznie pokazywane były na scenie przy ul. Mazowieckiej 17. W 2023 roku przyszła pora na rozwój. Wydarzenia odbywają się także na scenie w Firleju, który stał się częścią Strefy Kultury Wrocław.

Wiek dzieci: 3+