22.02.2024 Czwartek

Urszula Dudziak i jej największe przeboje ponownie w Impart Centrum

W ramach kolejnej odsłony nowego cyklu „Ladies first” Strefa Kultury Wrocław zaprezentuje projekt, który jest efektem nawiązania współpracy dwojga wspaniałych artystów – Urszuli Dudziak i Grzecha Piotrowskiego.

Cykl koncertów „Ladies first” prezentuje zarówno uznane, jak i debiutujące artystki ze świata jazzu, a jego kuratorką jest Marta Kula – dziennikarka radiowa, popularyzatorka jazzu, gospodyni dwóch autorskich audycji w Radiu 357. Podczas wydarzenia inaugurującego cykl mogliśmy podziwiać Agę Zaryan, która we współpracy z Michałem Tokajem przygotowała premierowe piosenki dla miłośników polskiej muzyki rozrywkowej oraz amerykańskiego jazzu.

Natomiast już 10 marca na scenie Impart Centrum zaprezentuje się Urszula Dudziak, czyli jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystek na świecie. Prekursorka i propagatorka innowacyjnego potraktowania głosu z użyciem elektroniki. Z Michałem Urbaniakiem jest współkompozytorką światowego przeboju muzycznego „Papaya”, a wykonując go z niespotykaną, oryginalną techniką wokalną przyczyniła się w dużej mierze do wylansowania tego utworu. Występowała lub nagrywała płyty z takimi artystami jak: Nina Simone, Dee Dee Bridgewater, Bobby McFerrin, Sting, Gil Evans, Michael Brecker, Herbie Hancock i Archie Shepp.

Program koncertu zostanie złożony z największych przebojów artystki, utworów w napisanych dla niej w ostatnich latach, a także z kilku instrumentalnych kompozycji Grzecha Piotrowskiego, producenta, saksofonisty i kompozytora, który zdobył uznanie publiczności i krytyki zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jest twórcą globalnego projektu – World Orchestra Grzech Piotrowski, liderem kilku zespołów, dyrektor artystycznym festiwalu Złota Tarka Old Jazz Meeting oraz autorem muzyki do filmów: „Jak pokochałam gangstera” 2021, „Underdog” 2019, „Bask, objawienie Ameryki” 2017, „Powiedz to Gabi” 2003.

W trzeciej odsłonie cyklu – zaplanowanej na 12 maja – zaprezentują się Yumi Ito i Szymon Mika.

Tagi:

Muzyka

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej