9.11.2020 Poniedziałek

Co się dzieje w Mikrograntach? NIe rezygnujemy z działań i widzimy się w sieci!

Od 7 listopada wszystkie wydarzenia organizowane w ramach ścieżki dla osób fizycznych i grup nieformalnych musieliśmy przenieść do sieci. Na szczęście, wraz z organizatorami i organizatorkami projektów bardzo szybko udało nam się przygotować nowe wersje planowanych na listopad działań. W najbliższym czasie spotykać będziemy się zdalnie m.in. na warsztatach malarskich i baśniowych, zajęciach językowych i wspólnym śpiewaniu!

Razem śpiewamy i uzdrawiamy Wrocław

Grupa nieformalna „Chór Nana”, która wiosną realizowała z nami cykl spotkań wokół tradycyjnych pieśni, tym razem jesienno-zimową porą zaprasza na drugą odsłonę projektu „Pieśni uzdrawiające Wrocław” - warsztaty wokalne nie tylko dla seniorów, dorosłych czy młodzieży, ale też dzieci! Będziemy łączyć się trzy razy w tygodniu, by wspólnym śpiewem odpędzić ponurą atmosferę tej części roku.

W trakcie spotkań będziemy mieć okazję, by znów posłuchać i poznać tradycyjne pieśni m.in. z Gruzji, Ukrainy i Polski. Olga Lidia Kozłowska, liderka projektu, postawiła na te, które regenerują, odżywiają i pozwalają wyśpiewać duszę.

Formularz do zapisów znajdziecie TUTAJ

Spotykamy się trzy razy w tygodniu na platformie Zoom:

Zajęcia dla dorosłych i młodzieży:
9.11, 16.11, 23.11 (poniedziałek), g. 18:30-20:15
17.11, 24.11 (wtorek), g. 11:15-13:00

Zajęcia dla rodzin:
18.11, 25.11, 2.12 (środa), g. 17:30-19:00

Szczegóły projektu TUTAJ

Odkrywamy sztukę opowiadania

Nie rezygnujemy też z działań z Allą Iacovuc, która w projekcie Byliny to nie bliny” od czwartku wprowadzi nas w magiczny świat opowiadanych na żywo epickich baśni i bajek – tytułowych bylin właśnie! Przekazywane słowem mówionym pieśni są ważnym elementem tożsamości Słowian Wschodnich, a przede wszystkim Rosjan i Rosjanek.

Na przeniesionych do sieci warsztatach poznamy historię i formę bylin i nauczymy się je samodzielnie tworzyć. Projekt uzupełnią warsztaty językowe, podczas których poznamy podstawy języka rosyjskiego oraz finałowy wieczór opowiadań bylin i baśni.  Swoją wiedzą podzielą się z nami mieszkający w Polsce zawodowi opowiadacze.

Zajęcia odbędą się 12, 13 i 14 listopada na platformie Zoom. Na każde spotkanie obowiązują zapisy mailowe: opowiadania.byliny@gmail.com 

Regulamin wydarzeń dostępny jest TUTAJ
Więcej o projekcie TUTAJ

O tradycyjnej polskiej gościnności rozmawiamy na Zoomie

Czy doświadczyliście już tradycyjnej polskiej gościnności? Wielogodzinne biesiady przy syto zastawionym stole to jedno z najmilszych doświadczeń dla odwiedzających i mieszkających w Polsce. I właśnie o narodowych zwyczajach, tradycjach i polskim savoir-vivrze porozmawiamy na ostatnim spotkaniu z grupą Spoko Polish. To już niestety koniec naszej lingwistycznej przygody w projekcie „Polish jest spoko”, dzięki osoby z zagranicy mogły poznać tajniki praktycznego użycia języka polskiego w codziennych sytuacjach.

Widzimy się 14 listopada o godzinie 18:00! Na finałowym wydarzeniu po raz pierwszy spotkamy się jednak zdalnie, na platformie Zoom – link i hasło zostaną podane w dniu wydarzenia TUTAJ

Spotkania mają charakter integracyjny - zapraszamy do wzięcia w nim udziału także Polki i Polaków!

Regulamin warsztatów TUTAJ
Więcej o projekcie TUTAJ

Wsłuchujemy się w dźwięki z Księża

Wraz z grupą „Księże w pełni” w ostatnią niedzielę wróciliśmy na osiedle z drugą odsłoną projektu „Muzyczna Jesień na Księżu”. Zaopatrzeni w rzeczy zdobyta na pierwszym wirtualnym pchlim targu, kontynuujemy kolejne odsłony zaplanowanego na jesień cyklu.

Do 20 listopada zbieramy materiały do księżańskiego śpiewnika, który będzie zbiorem ukochanych utworów mieszkańców i mieszkanek osiedla. Jak stać się jego współautorem? Wystarczy przesłać nam tytuł waszego ulubionego kawałka i opisać historię, jaka z nim Wam się kojarzy!

Wspólnymi siłami nagramy również osiedlowy teledysk do najnowszego utworu Mai „Mahjong” Kozłowskiej. Na adres jesienksieze@gmail.com przesyłajcie swoje pięciosekundowe nagranie wideo wykonane w przestrzeni Księża. Zmontowane klipy stworzą wyjątkową wideo-pocztówkę, które zilustruje kompozycję artystki.

Więcej informacji o projekcie TUTAJ

Utrwalamy Psie Pole – pędzlem i ołówkiem

Ruszyliśmy z zapisami na kolejne działanie z edycji 24.! „Namaluj Psie Pole” to inicjatywa Elżbiety Niciak, która chce pobudzić do kreatywnego spędzania czasu na osiedlu mieszkańców i mieszkanki osiedla – liczy głównie na seniorów i seniorki, ale do spotkań dołączyć mogą osoby w każdym wieku.

W ramach projektu możecie wziąć więc udział w cyklu warsztatów malarskich i rysunkowych. Zajęcia będą okazją, by pod okiem absolwentek Akademii Sztuki, poznać sekrety i tajniki malowania oraz rysowania. Na zajęciach inspirować będziemy się fotografiami osiedlowych przestrzeni. Czeka nas też kreatywna burza mózgów, podczas której wybierzemy nazwę oraz wygląd krasnala, który mógłby pojawić się na Ryneczku Psiego Pola.

Każdy uczestnik i uczestniczka na start otrzyma specjalny pakiet malarski, zawierający farby i wszelkie niezbędne przybory malarskie, w tym płótna, na których powstaną pierwsze prace – zestawy będą do odebrania w różnych punktach na Psim Polu i Ołbinie.

Pierwsze spotkanie już 18 listopada na platformie Zoom.

Zgłaszać możecie się do 14 listopada na adres e-mail: namalujpsiepole@gmail.com lub pod numerem telefonu + 48 888 784 975.
Liczba miejsc jest ograniczona, decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji o projekcie (i pełną listę zajęć) znajdziecie TUTAJ

Do zobaczenia w sieci!

Znajdziecie nas na:
www.wroclaw.pl/mikrogranty
www.strefakultury.pl/mikrogranty 
www.facebook.com/mikrogranty 
www.instagram.com/mikro.granty

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej