Login

Register

Login

Register

23.06.2019 Niedziela

Co się dzieje w Mikrograntach? Koniec czerwca ze wspomnieniami o kinach, parkach i osiedlach!

Wędrówki wzdłuż Ślęzy, spotkanie z twórcami nieistniejących już wrocławskich kin studyjnych, szukanie wspomnień i zdjęć z Zakrzowa oraz Księża Małego i Wielkiego – to szykujemy dla Was na koniec czerwca! Wszystkie inicjatywy współorganizowane są wspólnie z mieszkańcami i mieszkankami Wrocławia wydarzenia we współpracy z Mikrograntami!

Za nami trzy spotkania warsztatowe Wrocławskich Kinotropów! Pracowaliśmy nad filmowymi posterami i wspominaliśmy dawne kina na Śródmieściu. Teraz nadszedł czas na prezentację efektów!

Zapraszamy 28 czerwca o 17:00 do Infopunktu Nadodrze (ul. Łokietka 5), gdzie będziecie mogli i mogły spotkać bohaterów podcastów – twórców wrocławskich kin studyjnych, a także zobaczyć filmowy reportaż o nich i miejscach, którymi się opiekowali. Premierowo zobaczymy też postery i porozmawiamy o własnych wspomnieniach z dawnych kin.

 __________________________

W sobotę, 29 czerwca o 10:00 wyruszymy w ostatnią wyprawę „Szlakiem Wielkiej Niedźwiedzicy”! Tym razem startujemy z leśnej części Parku Tysiąclecia – zbieramy się przy Kamieniu Granicznym przy moście przy ul. Strzegomskiej, by wspólnie przejść to jedno z najmłodszych założeń parkowych we Wrocławiu i w towarzystwie dendrologa – Danuty Dorny, dowiedzieć się więcej o sadzonych tutaj drzewach! Poznamy też symbolikę związaną z rzeką. Spacer zakończymy ogniskiem i „Roślinnymi warsztatami plastycznymi”

Zaprasza grupa „Zielne Babki”!

 __________________________

29 czerwca od 11:00 zajrzyjcie do Barbary (ul. Świdnicka 8b) na kolejne spotkanie z autorami i autorkami inicjatyw wybranych w plenerowym naborze do Mikrograntów. Na 9. Mikroagorze porozmawiamy o naszych planach, podzielimy się doświadczeniami oraz podyskutujemy o nawiązywaniu współpracy z lokalnymi liderami i liderkami. Sobotnie spotkanie będzie świetną okazją do poznania innych aktywnych osób i porozmawiania z nimi o tym, co wkrótce będzie się działo na wrocławskich osiedlach. Więcej o nowych inicjatywach możecie dowiedzieć się TU.

__________________________

A jeśli interesuje Was, jak wyglądał Zakrzów pięćdziesiąt lat temu, jakie miejsca, przestrzenie i historie go tworzyły, jak kształtowała się jego lokalna tożsamość i kto ją współtworzył, dołączcie 29 czerwca o godzinie 12:00 do zbiórki prywatnych fotografii dokumentujących życie osiedla w przeszłości! Razem stworzymy sąsiedzką kronikę w ramach inicjatywy Zakrzów Wczoraj, Zakrzów Dziś. Stwórzmy razem sąsiedzką kronikę!

Zebrane w trakcie sąsiedzkich rozmów w plenerze zdjęcia osiedlowych miejsc, przestrzeni, budynków, ludzi i dotyczących ich historii staną się kanwą zakrzowskiej kroniki.

Będzie miło, inspirująco, odkrywczo, ciekawie. Zapraszamy tym razem na skwerze przy ul. Królowej Marysieńki! Opowiedzmy sobie swój Zakrzów – stwórzmy razem sąsiedzką kronikę!

_______________________

A na koniec biegowych spotkań w tempie slow, widzimy się 30 czerwca o godzinie 10:00 na truchcie po Parku Leśnickim. Slow Jogging Wrocław, czyli trening truchtu w tempie „niko-niko” wraz z zajęciami z pilatesu i face fitnessu ruszy spod kontenera  „Parki E-S-K”. Zbieramy się i biegniemy międzypokoleniowo poznając historię parku. Po wspólnym truchcie czeka nas pilates i face fitness!

Zapisujcie się na maila: slowjoggingwroclaw@gmail.com lub pod telefonami: 603-195-795 lub 516-580-759

__________________________

30 czerwca o 11:00 ostatni raz spotkamy się na sąsiedzkim śniadaniowym pikniku na Księżu! Grupa „Domek na Księżu” zaprosi mieszkańców i mieszkanki Księża Małego i Wielkiego do wspólnego jedzenia oraz zbiórki zdjęć, wycinków, informacji, wspomnień, opowieści i anegdot o osiedlach. Wykorzystamy je wspólnie do budowy społecznego archiwum Księża oraz stworzenia „Małej Wielkiej Mapy Księża”

Mamy już wspaniałe kroniki dokumentujące lata 60. i 70. W „Klubie pod Kominem”, mnóstwo nagrań o najważniejszych miejscach na Księżach, ale wciąż jesteśmy ciekawi co Wy sądzicie o Waszym osiedlu!

Zapraszamy na dziedziniec dawnej Starej Pralni przy ulicy Krakowskiej 180!

__________________________

Spacer z lokalnym historykiem po nieistniejących już lokalach rozrywkowych, wykład o modzie lat trzydziestych i warsztaty krawieckie pozwalające na własnoręczne przeróbki nienoszonych już ubrań oraz nauka swinga w plenerze – to już za nami dzięki inicjatywie grupy „Showbin” –  Razem rozruszamy Ołbin w rytmie Swinga! 9-30 czerwca!

Teraz czas na finał! 30 czerwca o 16:00 w Parku im. Stanisława Tołpy spotkamy się na Wielkiej Sąsiedzkiej Potańcówce.

W programie szykujemy m. in. naukę podstawowych kroków tańca swingowego Lindy Hop i ikonicznej choreografii Shim Sham, zdjęcia stylizowane na lata 20. i 30. – każdy będzie mógł je zabrać ze sobą do domu! Ale też konkurs na najlepszy strój vintage (pyszne nagrody od partnera Słodki Chłopak, więc warto!!!)i  wspólny stół z przekąskami przyniesionymi przez mieszkańców i mieszkanki Ołbina!

Rozruszajmy razem Ołbin!

 

Więcej informacji o wszystkich inicjatywach: www.facebook.com/mikrogranty i www.strefakultury.pl/Mikrogranty

Do zobaczenia w mieście!

- Czytaj także

p:19418