Login

Register

Login

Register

21.08.2019 Środa

Czym chata bogata – znamy program kulinarnej odsłony Dnia Trójkąta!

Leniwe śniadanie w parku, spacery po osiedlu, spotkania, warsztaty, wystawa i koncert, a przede wszystkim dużo dobrego jedzenia – zapraszamy na tegoroczną, kulinarną odsłonę Dnia Trójkąta! Smaki Przedmieścia Oławskiego odkryjemy w sobotę, 7 września. Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie wolny.

Karta dań tegorocznej odsłony Dnia Trójkąta prezentuje się wyjątkowo smakowicie. Wrześniowe święto Przedmieścia Oławskiego rozpoczniemy przygotowanym w duchu less waste leniwym śniadaniu w parku na Niskich Łąkach. Sił na cały dzień atrakcji nabierzemy też w czynnej od południa Sąsiedzkiej Strefie Relaksu (zbieg ul. Kościuszki i Komuny Paryskiej). Pełna muzyki i pysznych przekąsek przestrzeń stanie się miejscem wielu aktywności m.in. warsztatów kulinarnych oraz integrujących sąsiadów spotkań. To właśnie tam zagramy w Trójkonadę – podwórkową odsłonę słynnej Familiady, w której wezmą udział dwie drużyny i lokalny Karol Strasburger!

Apetyt rośnie w miarę jedzenia

W Pracowni Komuny Paryskiej 45 zajrzymy do jednodniowego studia fotograficznego, na jednym z podwórek spotkamy się z Joanną Mielewczyk, autorką książki „Kamienice 2 – opowieści mieszkańców przedwojennego Wrocławia”, a wystawy w Muzeum Etnograficznym dostępne będą za darmo! W programie znalazły się też aż cztery tematyczne spacery. Podczas dwugodzinnych wędrówek wyruszymy szlakiem towarzyskiego i kulinarnego (dawniej i dziś) Trójkąta, zaplanowaliśmy także specjalny spacer z audiodeskrypcją. W sobotę zwiedzimy też budynek Liceum Ogólnokształcącego nr 4, zobaczymy wystawę w studiu CTRL ART, a przy ul. Hercena wspólnie uruchomimy pierwszą w tym rejonie społeczna lodówka.

Na deser w plenerze zagra wrocławski zespół Gaijin Blues. Łączący elektronikę z muzyką rodem z Japonii duet wystąpi w niedostępnym na co dzień ogrodzie Konsulatu Republiki Federalnej Niemiec. Pod wieczór impreza przeniesie się na plac Społeczny, gdzie pokazana zostanie dokumentalna komedia „Wieś pływających krów”. Po filmie rozpocznie się muzyczne afterparty, które potrwać może do białego rana!

Czym chata bogata

Przez cały dzień kilkanaście lokalnych kawiarni, restauracji i barów zaserwuje specjalne przysmaki za jedyne 3 złote. W czternastu miejscach zdobyć będzie można także specjalne pieczątki – na najwytrwalszych kolekcjonerów czekają nagrody-niespodzianki.

Dzień Trójkąta odbędzie się 7 września na Przedmieściu Oławskim. Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie wolny. 

Pełny program w wysokiej rozdzielczości dostępny jest TUTAJ

Impreza organizowana jest przez Strefę Kultury Wrocław w ramach programu Sąsiadujemy. Program Sąsiadujemy dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

- Czytaj także

p:21372