Login

Register

Login

Register

24.07.2021 Sobota

Dajemy starym rzeczom nowe życie!

Czy zużyte materiały nadają się tylko na śmieci? Pewnie, że nie! Udowodnić chce nam to Zuza Tokarska, która w te wakacje wraca z kolejnym projektem w duchu „less waste” – podczas cyklu warsztatów poznamy tajniki sitodruku i tchniemy nowe życie w stare tekstylia!

Zuza już w zeszłym roku, w pierwszej edycji projektu, która opierała się na przesyłaniu pakietów DIY i filmików instruktażowych, starała się przekonywać do powtórnego wykorzystywania nieużywanych tkanin, by ich nie wyrzucać, a przetwarzać!

Tym razem, w ramach kontynuacji jej działań, czyli „Druki na Krzykach 2 – co ze starych tkanin?” przygotowała trzy warsztatowe spotkania „na żywo”, w trakcie których dowiemy się, jak z pozornie zniszczonych i nienadających się do niczego materiałów w prosty sposób można „wyczarować” coś zupełnie nowego!

Na zajęciach w Przed·Pokoju H13 (ul. Hercena 13) odnowimy stare tkaniny zakrywając ich niedoskonałości – skazy, dziury i plamy. Przygotowane wcześniej woreczki i fartuchy wykonane z tkanin z drugiego obiegu posłużą nam do odkrywania tajników sitodruku!

Po raz pierwszy spotykamy się już 8 sierpnia – na zajęciach ozdabiać będziemy wielorazowe woreczki na żywność.

Inspiracją do wykorzystywanych przez nas grafik będą krzyckie napisy, graffiti, tabliczki z nazwami ulic, sklepów usługowych czy elementów, które nas zwyczajnie urzekną. Na woreczkach żywnościowych, fartuchach i gumkach własnoręcznie nadrukujemy na nich przygotowane przez Zuzę Tokarską grafiki! Prowadząca pokaże nam też jak w prosty sposób można stworzyć gumki do włosów ze skrawków tkanin. Możecie nam zaufać – na tych spotkaniach nic się nie zmarnuje!

Zanim ruszymy z warsztatami, potrzebujemy inspiracji od Was!

Chcemy, by motywy graficzne nawiązywały do nazw ulic i specyfiki dawnej dzielnicy Krzyki. Może mieszkacie w okolicy, macie ulubione szyldy, ukochaną zdobioną kamienicę lub mijacie codziennie uliczne graffiti? Podzielcie się z nami zdjęciami tych miejsc!

Odnalezione i kolekcjonowane napisy z murów i litery szyldów osiedlowych sklepów i punktów usługowych posłużą jako inspiracja do stworzenia nadruków. Inspiracje przesyłajcie na adres: drukinakrzykach@gmail.com – z Waszych propozycji powstaną grafiki, które potem wykorzystamy na zajęciach! Zdjęcia możecie przesyłać do 2 sierpnia!

Harmonogram spotkań

  • 08, godz. 11:00–13:00 | Woreczki na żywność. Nadruki sitodrukowe
  • 08, godz. 11:00–13:00 | Fartuchy. Nadruki sitodrukowe
  • 09 11.00-14.00 Gumki do włosów. Nadruki sitodrukowe i szycie

Spotykamy się w Przed·Pokoju H13 (ul. Hercena 13). Warsztaty są bezpłatne, ale obowiązują zapisy mailowe: drukinakrzykach@gmail.com

Przed wysłaniem maila zapoznajcie się z regulaminem dostępnym TUTAJ

Projekt organizowany jest w ramach Edycji 26. Mikrograntów

- Czytaj także

p:39787