4.06.2020 Czwartek

GINEZ Trio rozgrzali publiczność na Kuźnikach. Zespół wystąpił na Mobilnej Scenie Strefy Kultury Wrocław

Po krótkiej przerwie Mobilna Scena Strefy Kultury Wrocław wróciła na wrocławskie osiedla. Czerwcową edycję otworzył koncert GINEZ Trio na Kuźnikach.

fot. BTWphotographers

fot. BTWphotographers

Branża kultury powoli wraca do funkcjonowania, choć z szeregiem obostrzeń, które zmienią sposób partycypacji widzów w koncertach, spektaklach i pokazach artystycznych. Natomiast Strefa Kultury Wrocław nie rezygnuje z plenerowego projektu, który jest realizowany z powodzeniem od końca marca. Mobilna Scena SKW przez cały kwiecień grała dla mieszkańców wrocławskich podwórek. Odwiedziła kilkanaście osiedli, na których zorganizowano ponad 30 występów artystycznych, które ­– zgodnie  z zachowaniem zasad dystansu społecznego – podziwiano z okien i balkonów.

Czerwcową edycję otworzył koncert GINEZ Trio, któremu zaufał sam Kuba Wojewódzki – zespół miał okazję występować na scenie restauracji „ Niewinni Czarodzieje 2.0”. W projekcie Mobilna Scena SKW trzech kumpli z Wrocławia: Mateusz Kowalczyk (gitara, wokal), Łukasz Kowalczyk (perkusja) i Marek Komorowski (bas) zagrało na Kuźnikach. Muzycy dali energetyczny koncert pełen, charakterystycznych dla zespołu, brytyjskich brzmień i dobrze znanych rockowych coverów.

W najbliższy piątek na mieszkańców kolejnego osiedla czeka propozycja od Wrocławskiego Teatru Plenerowego. W projekcie pt. „PARADY” zobaczymy Klaudię Waszak, Adriana Kąca, Mikołaj Woubisheta oraz reżysera i autora adaptacji tekstu Marka Kocota. Wrocławski Teatr Plenerowy powstał w roku 2018. Kolejno w sierpniu 2018 i 2019 roku grał we wrocławskich parkach i na wrocławskich skwerach przedstawienia pod gołym niebem.

***

Mobilna Scena Strefy Kultury Wrocław jest częścią programu naszej instytucji, który realizujemy w duchu akcji „Zostań w domu”. Poprzez projekt zachęcamy mieszkańców, by pozostawali w domach i zdołali wytrzymać jeszcze chwilę reżim stanu epidemii. Tym samym tworzymy nowe zbiorowości – odizolowanych odbiorców kultury (oddzielonych od siebie ścianami mieszkań), tj. zbiorowości jedynie w wymiarze duchowym, a nie fizycznym.

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej