4.11.2020 Środa

Miasto i Kultura: debathon – znamy nową datę wydarzenia!

Znamy nowy termin debathonu „Miasto i Kultura”! Wraz z Creative Europe Desk Polska 18 listopada zapraszamy na trzy debaty online, podczas których wspólnie z zaproszonymi przez nas gośćmi przyjrzymy się kryzysowej sytuacji sektora kultury w Polsce. Każda z rozmów transmitowana będzie na żywo na Facebooku Strefy Kultury Wrocław, Praktyków Kultury i Koalicji Miast.

Debathon „Miasto i Kultura” pierwotnie miał odbyć się 28 października. Jednak z uwagi na odbywający się tego dnia w całej Polsce strajk, wspólnie z prowadzącymi oraz zaproszonymi gośćmi, postanowiliśmy zmienić datę wydarzenia, przenosząc je na dalszy termin. W ten sposób chcieliśmy okazać nasze wsparcie dla osób, które tego dnia postanowiły nie przyjść do pracy. W naszej opinii środowisko kultury i sztuki powinno być żywo zaangażowane w sprawy społeczne, a symboliczne gesty solidarności są niezwykle ważne.

Kryzysowa sytuacja w kulturze trwa od lat, w ostatnim czasie jedynie się pogłębiła. W tym roku głównie za sprawą pandemii, z którą mierzymy się wszyscy bez względu na obszar naszych działań. 18 listopada zapraszamy więc do posłuchania trzech rozmów z udziałem przedstawicieli i przedstawicielek środowiska kultury – instytucji i organizacji pozarządowych, festiwali i kolektywów artystycznych, a także marek kulturalnych, które rozpoczęły swoje funkcjonowanie w czasie pandemii. Towarzyszyć nam niezmiennie będą trzy zagadnienia: KRYZYS, EKONOMIA i ADAPTACJA.

Dodatkowo, dzięki współpracy Strefy Kultury Wrocław i Creative Europe Desk Polska, zapraszamy na bezpłatne konsultacje wokół programu Kreatywna Europa i możliwości finansowania międzynarodowych projektów kulturalnych.

„Miasto i Kultura: debathon” – sprawdź program

10:00-10:15 | otwarcie i przywitanie gości

10:15-11:30 | KRYZYS W SEKTORZE KULTURY (debata transmitowana na Facebooku)
Prowadzenie: Hanna Kostrzewska;
goście: Dominika Kluszczyk (IP Group, IP Studio, Centrum Sztuki WRO); Szymon Pietrasiewicz (Centrum Kultury w Lublinie, Rewiry – Pracownia Sztuki Zaangażowanej Społecznie), Sławek Czarnecki (Młyny Rothera – Park  Kultury w Bydgoszczy);

11:30-12:30 | konsultacje w ramach programu Kreatywna Europa (online – link do pokoju Zoom dostępny do wcześniejszej rejestracji drogą mailową)

12:30-13:45 | EKONOMIA SEKTORA KULTURY (debata transmitowana na Facebooku)
Prowadzenie: Artur Celiński (DNA Miasta i Magazyn Miasta);
goście: Roman Gutek (Stowarzyszenie Nowe Horyzonty), Izabela Błaszczyk (Krakowskie Biuro Festiwalowe), Małgorzata Płysa (UNSOUND);

13:45-14:45 | konsultacje w ramach programu Kreatywna Europa (online – link do pokoju Zoom dostępny do wcześniejszej rejestracji drogą mailową)

14:45-16:00 | ADPATACJA W SEKTORZE KULTURY (debata transmitowana na Facebooku)
Prowadzenie: Dorota Whitten (Fundacja Dom Pokoju);
goście: Paweł Łysak (Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera w Warszawie, Forum Przyszłości Kultury), Piotr Biedroń (Kraków Green Film Festival), Izabella Kaluta (Fundacja Olgi Tokarczuk);

16:00-16:15 | zamknięcie

Rozmowy transmitować będziemy na żywo na Facebooku (profile Strefy Kultury Wrocław, Praktyków Kultury oraz Koalicji Miast). Dyskusje prowadzone będą w języku polskim i tłumaczone na Polski Język Migowy. Na debaty nie trzeba się rejestrować, udział jest bezpłatny.

Konsultacje, które w ramach programu Kreatywna Europa poprowadzi Ewa Kornacka z Creative Europe Desk Polska odbędą się w dwóch godzinnych turach (11:30–12:30, 13:45–14:45) na platformie Zoom. Wszystkie osoby, które chcą skonsultować swoje pomysły na działania w ramach Kreatywnej Europy proszone są o rejestrację mailową na adres: ewa.kornacka@kreatywna-europa.eu. Zapisy prowadzone są do 17 listopada – w temacie wiadomości prosimy wskazać preferowaną godzinę konsultacji.

Miasto i Kultura

Strefa Kultury Wrocław od kilku lat organizuje adresowaną do szeroko definiowanych kadr kultury konferencję „Miasto i Kultura”. W jej ramach zapraszamy do udziału w warsztatach, dyskusjach i spotkaniach, przedstawiamy najważniejsze trendy w badaniach kultury i najnowsze zjawiska dotyczące naszego sektora. W 2020 – odnosząc się do tegorocznego tematu programu Praktycy Kultury jakim jest #ZMIANA i sytuacji w której się znaleźliśmy – reagujemy na dynamicznie zmieniające się okoliczności organizowania kultury w pandemii. Stawiamy na działania w Internecie, umożliwiając tym samym naszym odbiorcom uczestnictwo w nich w sposób bezpieczny i komfortowy.

„Miasto i Kultura: debathon” organizują Strefa Kultury Wrocław w ramach programu Praktycy Kultury oraz Creative Europe Desk Polska.

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej