1.02.2024 Czwartek

Mieszanka dźwięków oraz języków podczas koncertu Duxius w Firleju

Strefa Kultury Wrocław zaprasza na występ Edyty Rogowskiej w ramach jej projektu Duxius. Koncert, który odbędzie się 23 lutego w Firleju to zarówno doświadczenie muzyczne, jak i teatralne. Artystka jest urodzoną performerką i wraz ze swoim zespołem zabierze publiczność w eklektyczną podróż, mieszając klimat muzyki lat 80. ze współczesnymi kompozycjami.

Edyta Rogowska to kompozytorka, autorka tekstów, instrumentalistka i wokalistka mieszkająca w Berlinie. Prezentowany projekt muzyczny charakteryzuje się różnorodnością i mieszanką nie tylko dźwięków, ale także form sztuki i języków. Duxius to również fuzja językowa, gdyż Edyta pisze piosenki w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim. Eklektyczna natura projektu znajduje również odzwierciedlenie w jego brzmieniu, który miesza takie gatunki jak funk, indie, elektronikę, rock i jazz. – Duxius to słowo artystyczne, które wymyśliłam sama. Oznacza nowe podejście do tożsamości, którą mam oraz do mojego międzykulturowego głosu, który wyrażam w muzyce i tekstach. Duxius jest stworem, który nie istnieje w żadnym z trzech języków, którymi się posługuję – opowiada artystka. – Do stworzenia projektu skłoniła mnie moja wielka potrzeba przebywania na scenie, od zawsze chciałam na niej stać i stałam, w różnych konfiguracjach. Chciałam jednak przebywać na scenie, na której jestem pewną siebie artystką, która pisze piosenki o tym, co się dzieje wokół i co się dzieje w środku. I taki jest Duxius. Projekt daje mi możliwość totalnej swobody i wyrażenia siebie, ekspresji na mój własny sposób – dodaje Edyta Rogowska.

Po wydaniu pierwszej EP-ki (2021 w duecie z Alexandrem Moore), Duxius był grany w wielu stacjach radiowych w Polsce i Niemczech, m.in.: Radio 357, Radio Nowy Świat, Polskie Radio Czwórka, Radio Lublin, Antyradio, Radio Afera, Radio 1, COSMO i Radio Fritz. Od 2021 roku Duxius wykonał wiele ważnych koncertów. Zagrali na scenie Radia 357 podczas festiwalu Męskie Granie 2021 w Krakowie, na otwarciu Teatru Letniego w Szczecinie oraz w Ambasadzie Niemiec w Warszawie.

 

Duxius – koncert

23.02, godz. 19:00

Firlej, ul. Grabiszyńska 56

Bilety: TUTAJ

Tagi:

Muzyka

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej