29.02.2024 Czwartek

Najbliższe miesiące w Firleju będą należeć do młodych, zdolnych i przebojowych

Strefa Kultury Wrocław kontynuuje w Firleju muzyczną podróż przez gatunki muzyczne i w najbliższych miesiącach zaprasza na koncerty młodej, polskiej sceny.

imasleep fot. mat. prasowe

Wiktoria Zwolińska fot. mat. prasowe

Młodzi artyści i ich twórczość mają specjalne miejsce w Firleju. Organizatorzy w najbliższych miesiącach ponownie postawili na koncerty młodych, zdolnych i przebojowych. Na początek, 9 marca wystąpi duet imasleep – dwójka przyjaciół, których połączył wspólny język twórczy i pasja. Tworzą art pop, z którym łączą różne style. Za wokal i słowa odpowiada Karol Kułakowski, a za instrumental i produkcję Filip Kazimierczak. Poznali się we wrocławskiej Szkole Muzyki Nowoczesnej, w której zgłębiali tajniki produkcji muzycznej. Ich singiel „pictures” znalazł się w ścieżce dźwiękowej serialu „BringBackAlice” produkcji HBO MAX. Następnie 12 kwietnia czeka nas premiera czwartego albumu zespołu Oxford Drama, czyli projektu napędzanego miłością do muzyki i nieustannie poszerzającego swoje dźwiękowe horyzonty. Małgorzata Dryjańska i Marcin Mrówka są opisywani przez krytyków jako „twórcy bezpretensjonalni”, sami uważają się przede wszystkim za słuchaczy, a dopiero potem muzyków. 19 kwietnia Wrocław odwiedzi Szymon Żurawski – wokalista, kompozytor i tekściarz, tworzący piosenki opowiadające o problemach z otaczającym go światem, zwłaszcza z relacjami z ludźmi. Początki jego artystycznej drogi związane są z graniem na ulicy, gdzie nabierał obycia scenicznego. Muzycznie oscyluje pomiędzy folkową balladą a romantyczną stroną rocka, wzmacniając swój przekaz charakterystyczną, wysoką barwą głosu.

Z kolei w maju ARS LATRANS Orchestra zabierze publiczność w podróż po pogrążonych w mroku ulicach, gdzie świat realny zaciera się ze snem za sprawą ich najnowszego albumu „Noir”. Zespół to jedyny taki projekt muzyczny w Polsce, dający przestrzeń wyjątkowym artystom, gdzie wspólnie mogą nie tylko tworzyć, ale także budować trwałe relacje. Tegoroczny skład tworzy 8 wyjątkowych osobowości: Antoni Olech (Tony Yoru), Karolina Szałaśny (Szałaśny), Konrad Nikiel (Koko die), Martyna Baranowska (zespół nago), Miłosz Szefner (Szefner), Radek Baranowski (Serca), Piotr Wykurz (Clock Machine), Marcin Włodarczyk (zespół nago). Firlej odwiedzi również zespół VHS, który balansuje na pograniczu wielu gatunków, starając się umykać klasyfikacji i unikać szufladkowania ich muzyki. Niektórzy mówią, że można ich szukać w okolicy skrzyżowania electro popu i indie rocka. Często w swoich muzycznych podróżach zapuszczają się w lata 90., a nawet 80., są też wyznawcami kolorowego ortalionu i praktykami łamania konwenansów. Majowy program koncertów zamknie Wiktoria Zwolińska, młoda wokalistka o hipnotyzującym i aksamitnym głosie, finalistka 3. edycji programu THE VOICE KIDS. Artystka ma już na swoim koncie utwór „Skrawki” – wykonany w duecie z Dawidem Tyszkowskim, poruszającą kompozycję „Susza” czy zaskakujący rework „Zazdrość”, który promował jej debiutancką EP „na podstawie zazdrości…”.

Bilety na wydarzenia w Firleju dostępne są: TUTAJ

9.03, godz. 19:00 iamsleep 

13.04, godz. 19:00 Oxford Drama 

19.04, godz. 19:00 Szymon Żurawski 

11.05, godz. 19:00 ARS LATRANS Orchestra NOIR

17.05, godz. 19:00 VHS

23.05, godz. 19:00 Wiktoria Zwolińska

Tagi:

Muzyka

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej